پیروانی: نمی شود قانون منع جذب خارجی ها فقط برای سرخابی ها اجرا شود، برخی می گویند لیگ را تعطیل کنید اما سهمیه را می خواهند!

به گزارش نقطه سر خط، مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر قرار است قانونی مبنی بر منع به کارگیری بازیکن و مربی خارجی اجرا شود باید برای همه تیم ها باشد نه فقط پرسپولیس و استقلال.

پیروانی: نمی شود قانون منع جذب خارجی ها فقط برای سرخابی ها اجرا شود، برخی می گویند لیگ را تعطیل کنید اما سهمیه را می خواهند!

به گزارش نقطه سر خط و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، افشین پیروانی که در رادیو ورزش صحبت می کرد درباره منع جذب بازیکن و مربی خارجی در تیم های پرسپولیس و استقلال گفت: متاسفانه بعد از اینکه چند بازیکن خارجی بی کیفیت به لیگ ما آمدند این بهانه به دوستان داده شده که چنین تصمیمی بگیرند. اگر قرار باشد قانون باشد، باید کلی و برای همه تیم ها لازم الاجرا باشد. نمی شود پرسپولیس و استقلال بازیکن خارجی نگیرند ولی بقیه تیم ها بگیرند. با این شرایط این دو تیم خود به خود تضعیف می شوند.

وی ادامه داد: این اواخر فیلتری وجود نداشته که بازیکنان خارجی ای که جذب می شوند از آن رد شوند. ما در این دو باشگاه بازیکنانی را داشته ایم که آمده اند قرارداد بسته اند ولی حتی یک دقیقه هم بازی نکرده اند و بعد رفته اند و در فیفا از آن تیم شکایت کرده اند. الان هم دوستان در وزارت ورزش دیده اند که این دو باشگاه وضع مالی خوبی ندارند، چنین تصمیمی گرفته اند اما باز هم می گویم اگر قانونی هست باید برای همه تیم ها باشد.

پیروانی گفت: در سال های قبل بعضی بازیکنان خارجی به پرسپولیس آمده اند که بازیکنان ایرانی به مراتب بهتر از آنها عمل کرده اند و تازه آنها دلاری و چندین برابر بازیکن ایرانی پول گرفته اند اما کارایی نداشته اند.

کاپیتان اسبق سرخپوشان پایتخت با اشاره به اینکه بهتر است به جای منع ورود خارجی ها برای استخدام آنها از فیلترهای خاصی استفاده کرد، گفت: باید رزومه هر بازیکن، بازی های ملی اش، لیگ هایی که در آنها بازی کرده و مواردی از این دست را برای دریافت خارجی ها به کار ببریم و اینکه به کل مانع حضور آنها در لیگمان شویم درست نیست. یقین بدانید که بودن امثال برانکو یا بازیکنان خارجی خوب به نفع فوتبال ماست. از طرف دیگر ما نمی توانیم بدون بازیکن خارجی به لیگ قهرمانان آسیا برویم. در آنجا بازیکنان خارجی تاثیرگذار و معین کننده هستند. شما می بینید که تیم های دیگر در آسیا برای موفقیت چه پول های کلانی خرج می کنند و بازیکنان بزرگی مخصوصا در خط حمله برای خود می خرند.

او ادامه داد: با توجه به همه این موارد، به نظر می رسد که این تصمیم جای تجدیدنظر دارد و باید بیشتر روی آن کار شود. ضمن اینکه تیم هایی که کننده ایران در آسیا هستند باید تقویت شوند وگرنه متضرر می شوند و برای نتیجه دریافت کار سختی خواهند داشت.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس درباره ادامه مسابقات لیگ گفت: سخنگوی محترم دولت امروز اعلام کرده اند که مدارس با رعایت مسائل بهداشتی از 27 اردیبهشت بازگشایی خواهند شد و همینطور آرایشگاه ها و رستوران ها و بعضی مشاغل پرخطر دیگر هم به کار بازخواهند گشت ولی نمی دانم مشکل فوتبال چیست که هنوز برای ادامه آن به جمع بندی نرسیده اند. روی سخنم با افرادی است که دوست دارند پرسپولیس قهرمان نشود و بازی ها ادامه پیدا نکند، اما من به شما قول می دهم اگر لیگ امسال تعطیل شود سال دیگر هم برگزار نخواهد شد و فوتبالیست ها باید دنبال یک شغل دیگر باشند. یک سری مطبوعات هم هر روز می نویسند چرا لیگ تعطیل نمی شود. خب دوست عزیز ورزشی نویس! اگر فوتبال تعطیل شود که شما دیگر سوژه ای برای پرداختن ندارید.

پیروانی گفت: کره جنوبی هم درگیر کرونا بوده اما لیگش را آغاز کرده و آلمان از چند روز دیگر لیگ خود را آغاز می کند. انگلیس و ایتالیا هم برای ادامه لیگ خود را آماده می کنند. به نظر من دوستان منطق را بیشتر ملاک قرار دهند و احساسی صحبت نکنند. بعضی از دوستان هم گفته اند بازی ها تعطیل شود و ما را کننده ایران در آسیا معرفی کنید. یعنی سهمیه را می خواهند اما حاضر نیستند پرسپولیس قهرمان اعلام شود؟

او تاکید کرد: من همینجا به کنندگی از باشگاه بزرگ پرسپولیس می گویم که ما دوست داریم قهرمانی مان درون زمین رقم بخورد. با این حال تاکید ما روی سلامتی مردم است. این را هم بگویم کسانی هم که دارند تصمیم گیری می کنند، خودشان به یک سری از تیم ها وابستگی دارند. همه جا اکثرا باز شده و مردم به کارشان بازگشته اند. نمی دانم مشکل فوتبال چیست؟ پس لیگ یک را می خواهند چه کنند؟ خیلی از تیم ها آنجا هم زحمت کشیده اند و هزینه کرده اند. یعنی تمام جامعه امنیت بهداشتی دارد به غیر از فوتبال؟ ما در مرداد هم بازی های آسیایی در پیش داریم. مگر می شود از اسفند تمرین نکرده ایم و بعد از 5 ماه فقط با چند بازی محبت آمیز ساده سراغ این بازی ها برویم؟ من نمی دانم دوستان چه فکری می کنند و منتظر چه هستند.

پیروانی گفت: شک نکنید تمرینات که آغاز شود هر روز یکی دو باشگاه می گویند فلان بازیکن یا فلان مربی مان یا ماساژورمان کرونا گرفته اند و دوباره همین بهانه های تکراری را برای ادامه لیگ مطرح می کنند. برای ما هم جان و سلامتی مردم از هر چیزی مهمتر است. همه صنوف به کار برگشته اند و فکر می کنم فقط باشگاه های ورزشی و فوتبال باقی مانده است. کارخانه ها و مشاغلی که دوستان منبع درآمدی شان است به کار برگشته اند ولی فقط انگار فوتبال مشکل دارد. با این حال شک نکنید اگر فوتبال امسال ادامه پیدا نکند فصل بعد هم شرایط برگزاری را ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیروانی: نمی شود قانون منع جذب خارجی ها فقط برای سرخابی ها اجرا شود، برخی می گویند لیگ را تعطیل کنید اما سهمیه را می خواهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروانی: نمی شود قانون منع جذب خارجی ها فقط برای سرخابی ها اجرا شود، برخی می گویند لیگ را تعطیل کنید اما سهمیه را می خواهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید