شناسایی 8 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس و افزایش مبتلایان به 35 نفر، فوت یک نفر

به گزارش نقطه سر خط، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به شناسایی هشت مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان، گفت: با شناسایی موارد جدید، آمار کنونی فارس به 35 نفر رسید.

شناسایی 8 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس و افزایش مبتلایان به 35 نفر، فوت یک نفر

به گزارش از ، عبدالرسول همتی، بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس در استان فارس را در گروه های سنی 30 تا 59 سال و بالای 60 بیان نمود.

او اضافه نمود: از مبتلایانی که تا به امروز شناسایی شده اند، متاسفانه امروز و روز گذشته یک نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی ناشی از کهولت سن و بیماری های زمینه ای فوت نموده است.

این مقام مسوول در دانشگاه اعلام نمود: از تعداد 35 مورد مبتلا، سه نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، 15 نفر نیز با توجه به شرایط جسمانی مطلوب در شرایط ایزوله خانگی تحت نظر هستند.

همتی بیان نمود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا به امروز همکاران آزمایشگاه مرجع معاونت بهداشت، نمونه 234 فرد مشکوک را مورد آزمایش قرار داده اند که خوشبختانه جواب آزمایش 201 نفر منفی بوده است، دو نمونه مثبت هم توسط انستیتو پاستور از نمونه های ارسال شده از دیگر دانشگاه های استان اعلام شده است.

او ضمن تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توصیه کرد: هم استانی ها ضروری است در این ایام از تردد های غیرضروری پرهیز نموده، در هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیریم و بلافاصله دستمال را در یک پلاستک گره زده دور انداخته و دست های خود را بشوییم، از دست دادن و روبوسی بشدت پرهیز نموده و از تماس نزدیک با بیماران دارای علائم تب و سرفه خودداری کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه یادآور شد: اگر تب، سرفه یا هرگونه مسئله ای در تنفس داریم، باید به پزشک خانواده خود مراجعه نموده و در صورت داشتن سابقه سفر، به پزشک اطلاع دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شناسایی 8 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس و افزایش مبتلایان به 35 نفر، فوت یک نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 8 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس و افزایش مبتلایان به 35 نفر، فوت یک نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید