30 پروژه گردشگری فارس آماده بهره برداری است

به گزارش نقطه سر خط، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: 30 پروژه گردشگری این استان شامل هتل، هتل آپارتمان، بوتیک هتل، اقامتگاه بومگردی، اقامتگاه سنتی و شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری آماده بهره برداری است.

30 پروژه گردشگری فارس آماده بهره برداری است

به گزارش نقطه سر خط، روح الله روانشاد روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته گردشگری اضافه نمود: شروع به کار این مراکز گردشگری به طور مستقیم برای حدود 400 نفر اشتغالزایی به همراه دارد.

وی اضافه نمود: اقامتگاه های گردشگری آماده بهره برداری فارس 160 تخت به ظرفیت اقامتی این استان اضافه می نماید.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهگی، صنایع دستی و گردشگری فارس ادامه داد: علاوه بر این 86 دفتر خدمات گردشگری با موضوع گردشگری سلامت در فارس فعال شده که این هفته پروانه بهره برداری آنها صادر و به آنها اعطا می گردد.

روانشاد با اشاره به حضور پرشمار گردشگران چینی در فارس، گفت: اولین گروه چینی زبان تورگردانی به طور رسمی مجوز فعالیت خود را در فارس دریافت کردند و کارت فعالیت برای نخستین گروه 15 نفره از این راهنمایان گردشگری صادر شد.

وی با اشاره به بعضی از برنامه های آموزشی گردشگری در هفته پیش رو، اعلام کرد: در این هفته از سه عنوان کتاب کرونی، بازارچه های شیراز و راهنمای گردشگری شیراز به ترتیب از عرفان کرانی، مونا قربانی و کریم خرمایی رونمایی می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه این نشست خبری اعلام کرد: فردا مصادف با شروع هفته گردشگری در پنجم مهرماه بازدید از همه اماکن گردشگری زیر نظر میراث فرهنگی فارس برای عموم آزاد است.

سید موید محسن نژاد اضافه نمود: در این هفته همه مراکز اقامتی فارس تخفیف هایی از 10 تا 30 درصدی اقامت گردشگران قائل شده اند.

وی اظهار کرد: هفته گردشگری را می توان تمرینی برای همه ایام سال دانست تا به طور مداوم شاهد افتتاح و به ثمر نشستن سرمایه گذاری های بخش خصوصی و تحقق گردشگری همه مکانی و همه زمانی در این استان باشیم.

محسن نژاد ادامه داد: آشناسازی دانش آموزان با فعالیت های مرتبط با گردشگری در 10 مدرسه منتخب با همکاری آموزش و پرورش و انجمن حرفه ای راهنمایان، برپایی تورهای شهروندی با همکار شهرداری، تور تخصصی ویژه سالمندان، برپایی مراسم گرامیداشت روز جهانگردی و تجلیل از فعالان و برگزیدگان این حوزه، برگزاری دوره های آموزشی گردشگری با رویکرد گردشگری سبز و افتتاح پروژه های گردشگری از دیگر برنامه های هفته گردشگری سال جاری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به شعار هفته جهانی گردشگری با عنوان گردشگری و سرمایه گذاری های سبز و شعار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با عنوان سفر به فردای ایران با گردشگری سبز، گفت: به این منظور سمینار توسعه پایدار گردشگری بر اساس رهبری در طراحی انرژی و زیست محیطی برگزار می گردد تا به ویژه فعالان حوزه بومگردی به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر ترغیب شوند.

وی اضافه نمود: یکی دیگر از همایش های مفید و کاربردی این هفته دوره آموزشی کوتاه مدت ویژه فعالان بومگردی است تا بتوانند بازاریابی موفقی را در طول سال داشته باشند.

محسن نژاد اعلام کرد: فاز نخست باغ موزه مشاهیر شیراز حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و حتی نمای آن نیز به انجام رسیده است.

وی اضافه نمود: افتتاح این فاز از باغ موزه مشاهیر شیراز معطل انشعابات آب، برق و فاضلاب است که نیازمند تملک 2 پلاک در جوار دانشگاه هنر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: این مساله با کوشش راه و شهرسازی در حال رفع شدن است که در این صورت فاز نخست این باغ موزه تا انتها سال جاری بهره برداری می گردد.

منبع: دنیای سفر

به "30 پروژه گردشگری فارس آماده بهره برداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 پروژه گردشگری فارس آماده بهره برداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید