علائم متفاوت اوتیسم در مغز دختران و پسران

به گزارش نقطه سر خط، تهران (پانا) - محققان تفاوت هایی را بین مغز دختران و پسران مبتلا به اوتیسم کشف نموده اند که به گفته آنها ممکن است تشخیص اختلال رشد در دختران را بهبود بخشد.

علائم متفاوت اوتیسم در مغز دختران و پسران

به گزارش مدیسن نت، وینود منون، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه استنفورد، گفت: ما تفاوت های قابل توجهی را بین مغز پسران و دختران مبتلا به اوتیسم شناسایی کردیم و پیش بینی های فردی علائم بالینی در دختران را به دست آوردیم.

منون در ادامه اضافه کرد: ما می دانیم که پنهان ماندن علائم، یک چالش بزرگ در تشخیص اوتیسم در دختران است که منجر به تأخیر در تشخیص و درمان می گردد.

در این مطالعه، محققان از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل اسکن مغزی MRI مربوط به 637 پسر و 136 دختر مبتلا به اوتیسم در سراسر دنیا استفاده کردند.

دختران در چندین مرکز مغزی، از جمله سیستم های توجه حرکتی، زبانی و مکانی، الگوهای ارتباطی متفاوتی از پسران داشتند. بیشترین تفاوت بین دو جنس در گروهی از نواحی حرکتی بود.

در بین دختران، تفاوت در مراکز حرکتی با شدت علائم حرکتی آنها مرتبط بود. دخترانی که الگوهای مغزی آنها بیشتر شبیه پسرها بود، دارای مهمترین علائم حرکتی اوتیسم بودند.

محققان بعلاوه حوزه های زبانی را که بین پسران و دختران فرق دارد شناسایی کردند و خاطرنشان کردند که مطالعات قبلی اختلالات زبانی بیشتری را در پسران مبتلا به اوتیسم نسبت به دختران مبتلا به اوتیسم نشان داده است.

تفاوت های مغزی بین دختران و پسران مبتلا به اوتیسم در جوانان بدون این بیماری مشاهده نشد.

محققان خاطرنشان کردند که اوتیسم در پسران چهار برابر دختران تشخیص داده می گردد و بیشتر تحقیقات مربوط به اوتیسم بر روی پسران متمرکز شده است.

به گفته محققان، دختران مبتلا به اوتیسم معمولاً رفتارهای تکراری کمتری نسبت به پسران دارند، که ممکن است به تأخیر در تشخیص این بیماری منجر گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "علائم متفاوت اوتیسم در مغز دختران و پسران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم متفاوت اوتیسم در مغز دختران و پسران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید