در زلزله احتمالی تهران تأمین چادر برای 10 میلیون نفر مساله بزرگی است

به گزارش نقطه سر خط، تهران (پانا) - معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت که در زلزله احتمالی تهران حتی تأمین چادر به 10 میلیون نفر نیز مساله بزرگی است.

در زلزله احتمالی تهران تأمین چادر برای 10 میلیون نفر مساله بزرگی است

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اسماعیل نجار، در مراسم اختتامیه جشنواره سوانح طبیعی مسابقه ملی طراحی اسکان موقت گفت: مدیریت بحران برای ما یک موضوع ریشه ای و اساسی است. من قریب به چهل سال است در این کار هستم و مخالف صد در صد ساخت اردوگاه ها هستم چراکه معتقدم مسائل بسیاری ایجاد می کند.

او اضافه کرد: همه جور تجارب را تا امروز داشته ایم، ما بهترین تجربه را در سیل سال 98 به دست آوردیم و آن هم دادن یک امکان مالی بلاعوض به مردم برای تأمین اسکان موقت خودشان بود. منهای سی سخت که به عنوان اسکان اضطراری 20 میلیون تومان در نظر گرفته ایم، البته برای کسانی که امکان اسکان در زیر سقف خانه شان ممکن نیست.

نجار ادامه داد: تجربه ما در سر پل ذهاب نشان داد که کانکس بسیار تجربه بدی است. 18500 کانکس تأمین شد و خیلی مردم هم خودشان کانکس دادند برخی خانواده ها بین 2 تا 7 کانکس داشتند. که بین اعضای خانواده تقسیم کرده بودند و از کانکس هم خارج نمی شدند. درحالی که یکی از اهداف این است که زندگی را به محل حادثه دیده برگردانیم و دادن امکانات با این هدف باید باشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: در سرپل ذهاب قبل از حادثه زلزله طبقات شهر میانگین 1.1 بود بعد از زلزله به 3.9 رسید. این در حالی است که ما تجربه مقابله با بحران در مناطق بسیار وسیع جمعیتی را نداریم. سر پل ذهاب، جمعیتی 120 هزارنفری را تحت تأثیر قرار داد، اما در تهران چه پیش می آید؟

نجار اضافه کرد: 191 سال از زلزله قبلی تهران گذشته است و برآورد ما نشان می دهد در صورت بروز زلزله دو میلیون تحت تأثیر مستقیم زلزله و 8 میلیون تحت تأثیر غیرمستقیم زلزله خواهند بود. این جمعیت را کجا می توان اسکان داد؟ 10 میلیون نفر کجا چادر بزند و سرویس بهداشتی اش کجا باید تأمین شود؟

وی گفت: برای ما اسکان موقت بسیار اهمیت دارد اما باید راهکارها عملی باشد ما چیزی می خواهیم که قابلیت اجرایی و عملیاتی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "در زلزله احتمالی تهران تأمین چادر برای 10 میلیون نفر مساله بزرگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در زلزله احتمالی تهران تأمین چادر برای 10 میلیون نفر مساله بزرگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید