درآمد 2 برابری فروشگاه اپ استور در مقایسه با گوگل پلی

به گزارش نقطه سر خط، در 3 ماهه سوم سال 2020 تعداد اپلیکیشن های نصب شده از هر 2 فروشگاه گوگل پلی استور و اپ استور اپل در دنیا به رقم 36.5 میلیارد برنامه رسید

درآمد 2 برابری فروشگاه اپ استور در مقایسه با گوگل پلی

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ،این رقم در مقایسه با رکورد 29.6 میلیارد نصب برنامه طی دوره زمانی مشابه در سال گذشته رشد 23.3 درصدی را نشان می دهد. مبلغ هزینه شده توسط مصرف کنندگان در هر 2 فروشگاه طی دوره 3 ماهه سوم سال 2020 به 29.3 میلیارد دلار رسیده است. این رقم از رشد 32 درصدی نسبت به هزینه 22.2 میلیارد دلاری صرف شده طی 3 ماهه سوم سال گذشته حکایت دارد.

هزینه 29.3 میلیارد دلاری مصرف کنندگان دنیای در اپ استورها طی 3 ماهه سوم سال 2020

یک شرکت تحلیلگر برنامه با نام Sensor Tower خاطرنشان می نماید که شیوع فراگیر بیماری کووید 19 در افزایش تعداد برنامه های نصب شده و هزینه پرداختی کاربران برای اپلیکیشن ها طی 3 ماهه سوم امسال میلادی تاثیرگذار بوده است. میزان درآمد سالیانه اپ استورها طی 3 ماهه سوم سال گذشته در مقایسه با امسال حدودا 24 درصد کمتر بود. همچنین میزان رشد سالیانه تعداد اپلیکیشن های نصب شده در 3 ماهه سوم سال گذشته بسیار کمتر و تنها برابر با 9 درصد بود.

تیک تاک عنوان پردرآمدترین اپلیکیشن طی 3 ماهه سوم سال 2020 را به خود اختصاص داد

اگرچه به باور بسیاری از کارشناسان سیستم عامل اندروید 85 درصد بازار دنیای اسمارت فون را در اختیار دارد؛ اما به طور سنتی کاربران iOS در زمینه خریداری اپلیکیشن ها و پرداخت های درون برنامه ای از کاربران اندرویدی پیشی می گیرند. به عنوان مثال تفکیک مبالغ هزینه شده در هر فروشگاه طی ماه های جولای تا سپتامبر نشان می دهد که درآمد 19 میلیارد دلاری اپ استور اپل طی 3 ماهه سوم سال 2020 در مقایسه با درآمد 14.5 میلیارد دلاری این فروشگاه طی دوره مشابه سال گذشته رشد 31 درصدی را نشان می دهد. این در حالیست که طی 3 ماهه سوم امسال میلادی کاربران اندروید برای فروشگاه پلی استور گوگل 10.3 میلیارد دلار درآمدزایی داشتند. این رقم در مقایسه با درآمد 7.7 میلیارد دلاری گوگل پلی استور طی دوره زمانی مشابه در سال گذشته رشد 33 درصدی را نشان می دهد.

در 3 ماهه سوم سال 2020 تیک تاک عنوان برنامه با بیش ترین میزان دانلود در iOS و مجموع 2 پلتفرم را به خود اختصاص داد

اپلیکیشن فراوری ویدیوهای کوتاه مدت با نام TikTok علیرغم احتمال اعلام ممنوعیت استفاده از سوی دولت آمریکا کماکان پیروز به جذب مشترکان بیش تری در سراسر دنیا شد. این برنامه به دلیل امکانات خلاقانه خود با استقبال چشمگیر نوجوانان در دوران شیوع ویروس کرونا روبرو شد. بدین ترتیبتیک تاکبرای دومین دوره 3 ماهه متوالی عنوان پردرآمدترین اپلیکیشن غیر بازی را کسب کرد. میزان مبلغ هزینه شده توسط کاربران در این برنامه طی 3 ماهه سوم 2020 در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 800 درصد افزایش یافت. کاربران با استفاده از اپلیکیشن تیک تاک قادر به فراوری ویدیوهای 15 یا 60 ثانیه ای و نمایش همگام سازی لب ها (دابسمش)، حرکات پایکوبی، نقش های کمدی، شوخی و مواردی از این دست خواهند بود.

تیک تاک عنوان پردرآمدترین برنامه در فروشگاه اپ استور را کسب کرد. همچنین با در نظر دریافت مجموع درآمد برنامه ها در 2 فروشگاه اپ استور و گوگل پلی استور اپلیکیشن تیک تاک در صندلی نخست نهاده شد. با این حال نام تیک تاک در میان 10 برنامه پردرآمد گوگل پلی استور به چشم نمی خورد. Google One پردرآمدترین برنامه در فروشگاه پلی استور گوگل طی 3 ماهه سوم سال 2020 به شمار می رود. این اپلیکیشن به کاربران امکان می دهد تا فضای ذخیره سازی شخصی خود شامل محتوای ذخیره شده در گوگل درایو، عکس ها و فیلم های موجود در گوگل فوتوز و مواردی از این دست را مدیریت کنند.

اسامی پردرآمدترین بازی ها طی 3 ماهه سوم سال 2020

بر اساس نسبت تعداد دانلودها به درآمد اپلیکیشن تیک تاک در هر 3 حوزه تعداد دانلود در اپ استور، تعداد دانلود به گوگل پلی استور و تعداد کل دانلودها صندلی نخست را به خود اختصاص داد. اپلیکیشن فیس بوک نیز از نظر مجموع تعداد دانلود رتبه دوم را کسب کرد. همچنین سایر برنامه های متعلق به این شرکت نیز در لیست 10 اپلیکیشن با بیش ترین میزان دانلود قرار دریافتد. اپلیکیشن هایواتس آپواینستاگرامدر رتبه های چهارم و پنجم جای دریافتد و برنامه مسنجر نیز صندلی هشتم را تصاحب کرد.

درآمد دنیای بازی های موبایلی رشد سالیانه 26.7 درصدی را تجربه کرد و به رقم کلی 20.9 میلیارد دلار رسید. 59 درصد از کل درآمد این حوزه (معادل 12.4 میلیارد دلار) متعلق به اپ استور بود و درآمد این فروشگاه طی دوره 3 ماهه امسال در مقایسه با دوره مشابه پارسال 24 درصد افزایش یافت. میزان درآمد فروشگاه گوگل پلی استور از محل بازی ها با رشد ناخالص 30.8 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به 8.5 میلیارد دلار رسید.

فهرست اسامی پردرآمدترین بازی ها در مجموع هر 2 پلتفرم شامل عناوینی نظیر Honor of Kings، PUBG Mobile، Pokemon Go، Roblox و Coin Master است. بازی Pokemon Go کماکان به فرایند روبه رشد خود ادامه داده است. این بازی در چهارمین سالگرد انتشار خود پیروز به ثبت رکورد افزایش 33 درصدی درآمد سالیانه طی 3 ماهه سوم امسال شده است.

فهرست پردانلودترین بازی های موبایلی در مجموع هر 2 پلتفرم طی 3 ماهه سوم سال 2020 شامل عناوینی نظیر Among Us (که عنوان پردانلودترین بازی در هر 2 فروشگاه اپ استور و گوگل پلی استور را کسب کرد)، Scribble Rider، Talking Tom Friends، Subway Surfers و Garena Free Fire است.

Among Us عنوان پردانلودترین بازی طی 3 ماهه سوم سال 2020 را کسب کرد

موسسه Sensor Tower برای 3 ماهه چهارم سال میلادی جاری که به تازگی از هفته گذشته شروع شده است؛ پیش بینی می نماید که برنامه های جدیدی به عناوین پیشتاز در اپ استورها تبدیل شوند. همچنین این موسسه پیش بینی می نماید که هوم اسکرین iOS 14 با تنظیمات سفارشی خود زمینه عرضه چندین عنوان بازی پیروز و جدید برای آی فون را فراهم نماید.

منبع: اقتصاد ایران

به "درآمد 2 برابری فروشگاه اپ استور در مقایسه با گوگل پلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد 2 برابری فروشگاه اپ استور در مقایسه با گوگل پلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید