تأکید ترامپ بر عدم برطرف تحریم های ضدایرانی در بحبوحه کرونا

به گزارش نقطه سر خط، دولت آمریکا روز آدینه بار دیگر تأکید کرد علی رغم شیوع ویروس کرونا تحریم ها علیه ایران را برطرف نخواهد کرد.

تأکید ترامپ بر عدم برطرف تحریم های ضدایرانی در بحبوحه کرونا

به گزارش گروه سیاسی نقطه سر خط، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر آدینه تأکید کرد تحریم ها علیه ایران را به دلیل همه گیرشدن ویروس کرونا کاهش نخواهد داد.

به نوشته پایگاه سی ان بی سی، دونالد ترامپ در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا دولت ترامپ برطرف تحریم ها علیه ایران را آنالیز می نماید گفت: آنها جواب این را می دانند. مسئولان ایران جواب سئوال شما را می دانند.

خبرگزاری انگلیسی رویترز امروز در تیتر یک گزارش نوشته بود: آمریکا به ایران: کرونا شما را از تحریم ها نجات نخواهد داد. این رسانه در ادامه به سخنان برایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران اشاره نموده بود که گفت سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد یافت.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران امروز به این گزارش رویترز واکنش نشان داد و با انتشار عکسی از آن در توئیتر نوشت: دولت آمریکا شادمانه به کشتن شهروندان ایران در روز نوروز- سال نو ما- افتخار می نماید. کاخ سفید با بی اعتنایی محض به جان انسان ها سیاست فشار حداکثری را به سطح تازه ای از انسان ستیزی رسانده است. ایران به آمریکا: رسوایی بر سیاست های شما خواهد ماند، اما ایران تسلیم نمی گردد.

علی رغم درخواست کشورها و گروه های زیادی برای کاهش تحریم ها علیه ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونای جدید، برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران پنجشنبه در یک نشست خبری گفت: سیاست فشار حداکثری ما بر رژیم ایران ادامه خواهد یافت.

این در حالی است که روزنامه دیلی بیست روز پنجشنبه در گزارشی با اشاره به نقش تحریم های آمریکا در شیوع ویروس کرونای جدید در ایران نوشته زیرساخت های بهداشت عمومی ایران تحت فشار حداکثری قرار گرفته است.

کارشناسان مسائل تحریمی به دیلی بیست گفته اند سیاست دولت دونالد ترامپ در اعمال تحریم های فلج کننده علیه ایران به وسیله سیاست فشار حداکثری شدت شیوع ویروس کرونای جدید در ایران را بیشتر نموده است.

این روزنامه نوشته است: با آنکه در تحریم های آمریکا صادرات اقلام بشردوستانه رسماً معاف شده اند کارشناسان مسائل تحریمی می گویند واقعیت پیچیده تر است.

در ادامه این گزارش آمده است: وسعت تحریم های فشار حداکثری آمریکا به قدری زیاد هست که شرکت ها، دولت های خارجی و بانک ها را از مبادله کالاهای پزشکی منصرف کند زیرا آنها نگرانند هدف تحریم های ثانویه یا درجه سوم واشنگتن واقع شوند.

دیلی بیست نوشته این بحران ضرورت توجه به مسائل اخلاقی در کارزار فشار حداکثری آمریکا را پیش می کشد.

در ادامه این گزارش آمده است: هدف دولت ترامپ تغییر رفتار ایران یا آن طور که منتقدان می گویند سرنگونی جمهوری اسلامی است. اما بیماری همه گیری که در جستجوی میزبان انسانی است بین تصمیم گیران حکومتی و عامه مردم تبعیض قائل نمی گردد. بنابراین، نیازهای سلامت ایران در شرایطی که این کشور با یک همه گیری جهانی روبرو است را هم نمی توان از نیازهای آمریکا یا جهان جدا کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تأکید ترامپ بر عدم برطرف تحریم های ضدایرانی در بحبوحه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید ترامپ بر عدم برطرف تحریم های ضدایرانی در بحبوحه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید