بهره برداران آب های زیرزمینی از سال جاری آب بها پرداخت می نمایند

به گزارش نقطه سر خط، عبدالله فاضلی گفت: بهره برداران آب های زیرزمینی به خصوص در بخش کشاورزی تا به امروز بهایی برای هزینه های بازرسی، نظارت و ارزش ذاتی آب پرداخت نمی کردند اکنون و با این اقدام آنها در یک مشارکت جمعی با پرداخت اندکی از درآمدهای خود در طرح های احیاء و تعادل بخشی منابع آب همکاری خواهند کرد.

بهره برداران آب های زیرزمینی از سال جاری آب بها پرداخت می نمایند

مجری طرح احیاء و تعادل بخشی منابع شرکت مدیریت منابع آب ایران ادامه داد: بدین ترتیب و با مشارکت جمعی خود بهره برداران حفاظت از منابع آب زیرزمینی بهتر صورت خواهد گرفت و در حقیقت منافع آن نصیب خود بهره برداران خواهد شد.

وی اضافه کرد: مابقی هزینه ها نیز از محل منابع عمومی طرح های احیاء و تعادل بخشی منابع آب تامین خواهد شد و بهره برداران تنها بخش ناچیزی را پرداخت می نمایند.

فاضلی با بیان اینکه طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب سال جاری نیز اعتباراتی همسان سال گذشته دریافت نموده است، گفت: طرح هایی که برای سال جاری طراحی شده همانند پارسال خواهد بود زیرا بودجه اختصاصی همان مقدار است و نمی توان فعالیت بیشتری انجام داد.

طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب یکی از طرح های مهم در حفاظت از آب های زیرزمینی است که به دلیل اعتبارات ناکافی فرایند پیشرفت کندی دارد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "بهره برداران آب های زیرزمینی از سال جاری آب بها پرداخت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداران آب های زیرزمینی از سال جاری آب بها پرداخت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید