برترین شیر گیاهی برای مخلوط کردن با قهوه کدام است؟

به گزارش نقطه سر خط، ما می دانیم که یک بحران محیط زیستی وجود دارد و ما می دانیم که کاهش اندازه محصولات حیوانی که می خوریم راهی عالی برای کاهش ردپای کربن شخصی ما است. یک راه آسان برای آغاز، خوردن غذاهای گیاهی است. جایگزین کردن شیر یا خامه لبنی فنجان قهوه روزانه شما یک راه ساده برای سهولت در جایگزینی شیرهای گیاهی است.

برترین شیر گیاهی برای مخلوط کردن با قهوه کدام است؟

اما با وجود بسیاری از انواع شیرهای گیاهی در حال حاضر، راهروی فروشگاه های غیر لبنی می تواند مکان گیج نماینده ای باشد. هر جایگزین شیر طعم متفاوتی دارد و بعضی از آن ها وقتی در یک فنجان قهوه داغ ریخته می شوند، با موفقیت از لبنیات تقلید می نمایند، در حالی که بعضی دیگر مانند تکه های لجنی جدا می شوند. ما ده شیر گیاهی را امتحان نموده ایم تا نتیجه مقایسه آن ها را در این مقاله به شما نشان دهیم.

چگونه جایگزین های شیر گیاهی از نظر تغذیه ای با شیر گاو مقایسه می گردد؟

بسیاری از گزینه های گیاهی از نظر تغذیه ای با شیر گاو سازگاری ندارند، مخصوصاً وقتی صحبت از پروتئین، کلسیم و ویتامین D می گردد. هنگام انتخاب یک جایگزین، اینها مواد مغذی هستند که باید مراقب آنها باشید. شیر گاو حدود 9 گرم پروتئین در هر فنجان، 30 درصد از کلسیم توصیه شده روزانه و 45 درصد ویتامین D توصیه شده شما را تامین می نماید.

بسته به سازنده، شیرهای جایگزین اغلب با کلسیم و ویتامین D غنی می شوند که ضروری است ظرف را به خوبی تکان دهید زیرا ویتامین ها اغلب جدا می شوند و در انتهای آن قرار می گیرند. با این حال، بسیاری از آنها به سطح تغذیه ای مشابه با شیر گاو و بعضی دیگر اصلاً غنی نشده اند. حتما برچسب ها را بخوانید و آگاهانه انتخاب کنید.

شیرهای غیر لبنی از نظر محیطی چگونه با لبنیات مقایسه می شوند؟

در حالی که بعضی از شیرهای جایگزین تأثیر بیشتری بر محیط زیست نسبت به سایرین دارند، هر انتخاب گیاهی برای زمین بهتر از لبنیات است. یک مطالعه در دانشگاه آکسفورد در سال 2018 نشان داد که فراوری یک لیوان لبنیات تقریباً سه برابر بیشتر از هر نوع شیر وگان، انتشار گازهای گلخانه ای را به همراه دارد. بنابراین حتی اگر بادام پر آب را انتخاب کنید، این سیاره همچنان شرایط بهتری خواهد داشت.

طعم جایگزین شیر چگونه است؟

در نهایت، این طعم است که زیادی اهمیت دارد. همه در خصوص نحوه مصرف قهوه خود در پی چیزهای یکسانی نیستند و بسیاری از برندها شیرهای گیاهی و همچنین خامه هایی که برای تقلید از خامه لبنی طراحی شده اند، و نسخه های باریستا که می توان برای لاته و کاپوچینو مصرف کرد، ارائه می نمایند. ما شیرهای گیاهی اصلی را که در زیر ارائه شده است و همچنین بعضی از خامه های معروف را امتحان کردیم تا ببینیم چقدر خوب مخلوط می شوند و با لبنیات مقایسه می شوند. حالا، انتخاب با شماست.

شیر گیاهی بادام

طعم: شیر بادام به خوبی با قهوه مخلوط نشد و تقریباً بلافاصله دلمه شد. همچنین، شیر بادام شیرین نشده طعم تلخی به جا می گذارد. با این حال، با غلات به خوبی عمل کرد. خامه بادام وانیلی بسیار بهتر عمل کرد، به خوبی مخلوط شد و شیرینی افزود که باعث حذف شدن شکر شد. با این حال، طعم وانیل یادآور قهوه با طعم دهه 90 بود که ممکن است مورد علاقه شما باشد یا نباشد.

اقلیم: تهیه شیر بادام به مقدار زیادی آب احتیاج دارد: حداقل چهار برابر بیشتر از آنچه برای رشد برنج، جو یا دانه های سویا احتیاج است. (شایان ذکر است که شیر بادام هنوز نسبت به شیر معمولی به آب کمتری برای فراوری احتیاج دارد.) علاوه بر این، گزارش جدیدی از گاردین بیان می کند که تقاضای رو به رشد صنعت بادام کالیفرنیا فشار زیادی بر کندوها وارد می کند که عمدتاً به علت آن است و به از بین بردن میلیاردها زنبور عسل در عرض چند ماه می انجامد اما شیر بادام کمترین مقدار انتشار کربن را در مقایسه با سویا، جو و برنج دارد.

ارزش غذایی: شیر بادام پروتئین کمی دارد - فقط یک گرم در هر فنجان - بنابراین اگر آن را در قهوه خود نمی خورید، سعی کنید آن را در غذاهایی مانند اسموتی ها همراه با سایر مواد غنی از پروتئین مانند کره بادام زمینی یا پودر پروتئین مصرف کنید. اگرچه منبع خوبی از ویتامین A و E است و کالری کمی دارد.

شیر بادام هندی

طعم: شیر بادام هندی از نظر مخلوط کردن امتیاز نسبتاً خوبی داشت، بر خلاف سایر گزینه های گیاهی که برای جلوگیری از لخته شدن به نسخه های خامه ای احتیاج داشتیم. خود شیر جدا نشد، طعم مغزی مشخصی داشت اما تلخی بقیه را نداشت و در کل بد نبود. قوام آن بسیار آبکی بود، بنابراین اگر قهوه خامه ای دوست دارید، ممکن است هوادار آن نباشید.

اقلیم: مانند فندق، بادام هندی نسبت به سایر آجیل ها سبک تر است و از فرسایش خاک جلوگیری می نماید. به گفته گاردین، آنها یکی از معدود محصولاتی هستند که عموماً تأثیر مثبت بیشتری بر محیط زیست دارند تا منفی. با این حال، جایی که فرآوری می گردد جایی است که بیشتر پول بادام هندی به دست می آید و درصد زیادی از بادام هندی به عنوان صادرات از کشورهایی مانند ویتنام، نیجریه و ساحل عاج به فروش می رسد و برای فرآوری به هند ارسال می گردد که در نتیجه انتشار بالایی دارد. و باید به تلفات هنگفت انسان از پرورش بادام هندی توجه کرد. آجیل ها به صورت دستی برداشت و پردازش می شوند و مراحل کار پر زحمت و خطرناک است.

ارزش غذایی: شیر بادام هندی پروتئین و کالری کمی دارد. این ماده حاوی کلسترول یا چربی اشباع نشده است، بنابراین جایگزینی شیر گاو با شیر بادام هندی (و سایر جایگزین های شیر)، ممکن است به کاهش کلسترول یاری کند. همچنین منبع ویتامین E و A است.

شیر نارگیل

طعم: شیر گیاهی نارگیل به خوبی با قهوه مخلوط شده و کمی شیرینی به آن اضافه می نماید. تلخ نبود و قوام خوبی داشت. همچنین، جای تعجب نیست که طعمی شبیه نارگیل دارد که ممکن است طعمی باشد که در قهوه صبح خود می خواهید.

اقلیم: نارگیل تأثیر محیطی نسبتاً کمی دارد. آنها در منطقه های با آب فراوان مانند منطقه ها استوایی، از جمله فیلیپین، سریلانکا، تایلند و اقیانوس آرام رشد می نمایند و به مقدار کمی کود و آفت کش احتیاج دارند. با این حال، به علت تمرکز فراوری در این منطقه ها، هزینه های زیست محیطی در حمل و نقل به آمریکای شمالی وجود دارد. علاوه بر این، فشار برای تامین تقاضای دنیای باعث استثمار کارگران و تخریب جنگل های بارانی شده است. در پی محصولات نارگیل گواهی شده برای جلوگیری از اقدامات ناپایدار باشید.

ارزش غذایی: شیر نارگیل با قوام خامه ای خود بیشترین مقدار چربی اشباع شده را دارد و حدود 3 گرم در هر فنجان است. این برترین انتخاب برای افرادی نیست که مراقب سلامت قلب خود هستند. این حاوی پروتئین نیست، بنابراین سعی کنید در صورت امکان آن را با سایر غذاهای غنی از پروتئین ترکیب کنید. با این حال، منبع خوبی از ویتامین های A ،B12 و E است.

شیر فندق

طعم: شیر گیاهی فندق قطعا عطر و طعم آجیلی را برای دم نموده شما به ارمغان می آورد، اما طعم قهوه را کمی تلخ می نماید. همچنین نسبتاً سریع به یک چیز چسبناک آزار دهنده تبدیل شد. اگر کمی طعم آجیل دوست دارید، یک ترکیب باریستای فندقی ممکن است این کار را انجام دهد اما ما از نسخه شیر آن در قهوه خودداری می کنیم.

اقلیم: طبق گفته بنیاد Arbor Day، یک سازمان غیرانتفاعی حفاظت و آموزش در ایالات متحده، فندق نسبت به سایر آجیل ها آب کمتری مصرف می نماید، به خشکی مقاوم است و فاقد آفت کش است. آنها همچنین کربن را جدا می نمایند و در برابر فرسایش محافظت می نمایند. فندق را می توان در زمین های شیب دار و در خاک هایی که برای خاک ورزی مناسب نیستند کشت کرد که به معنای کمتر بودن نهاده های کشاورزی و حداقل نگهداری است. با این حال، نگرانی هایی در خصوص کار بچه ها کار در فراوری فندق در ترکیه وجود دارد که بیش از 70 درصد فندق دنیا را فراوری می نماید، بنابراین هنگام خرید منبع خود را در نظر بگیرید.

ارزش غذایی: شیر فندق منبع ویتامین B، ویتامین E، اسید فولیک است و کالری کمی دارد. برای سلامت قلب و عروق مفید است زیرا کلسترول یا چربی اشباع شده ندارد و حاوی اسیدهای چرب امگا 3 سالم است. با این حال، مانند بسیاری از جایگزین های شیر دیگر، پروتئین زیادی نیز فراهم نمی نماید.

شیر گیاهی کنف یا شاهدانه

طعم: ما شیر کنف را امتحان کردیم که خیلی خوب با قهوه ترکیب شد اما طعم تلخ و ناخوشایندی داشت. همچنین کمی بوی بدی داشت.

اقلیم: کنف در بحث پایداری معروفیت نسبتا خوبی دارد. تحقیقات مزایای اکولوژیکی کنف را نشان می دهد، از جمله اثربخشی سلامت خاک ساختمان و توانایی آن برای شکوفا شدن بدون علف کش ها، آفت کش ها یا قارچ کش ها. در حالی که کنف یکی از قدیمی ترین و متنوع ترین محصولات بشری نامیده می گردد، اما آب بیشتری نسبت به جو، سویا یا نخود مصرف می نماید اما باز هم کمتر از بادام یا لبنیات است.

ارزش غذایی: شیر شاهدانه از این نظر منحصر به فرد است که دوز مناسبی از چربی های سالم را به شکل اسیدهای چرب امگا 3 فراهم می نماید که عملکرد سالم قلب و مغز را تقویت می نماید. همچنین حاوی 3 گرم پروتئین در هر فنجان است. به علاوه، با 10 درصد از مصرف روزانه توصیه شده، شیر شاهدانه آهن بیشتری نسبت به شیر گاو فراهم می نماید. همچنین منبع خوبی از منیزیم است که در عملکرد عضلات و اعصاب و سلامت استخوان ها نقش دارد. یافتن آن در فروشگاه ها سخت است، اما می توانید به راحتی با مخلوط کردن کنف با آب و صاف کردن آن، خودتان آن را در خانه درست کنید.

شیر ماکادمیا

طعم: ما شیر ماکادمیا با فرمول باریستا را امتحان کردیم و مقدار خامه کاملی داشت. این یکی از شیرهای مورد علاقه ما از نظر طعم بود: به خوبی مخلوط می شد و شیرینی طبیعی آن طعم خوبی به قهوه می بخشید. خامه شیرین نشده آنها را نیز امتحان کردیم که برای مخلوط شدن کامل احتیاج به هم زدن کمی داشت. ترکیب باریستا انتخاب ترجیحی ماست.

اقلیم: آجیل ماکادمیا خاک عمیق و با تخلیه خوب را ترجیح می دهد و به 152 تا 305 سانتی متر بارندگی در سال احتیاج دارد. بیشتر آجیل ماکادمیا در دنیا از استرالیا منشا می گیرد، در حالی که فراوری تجاری آن عمدتا در هاوایی است. از آنجایی که کمبود آب در این مکان ها و سایر منطقه های که آجیل ماکادمیا نیز فراوری می نمایند وجود دارد، این امر بر معروفیت آنها برای داشتن ردپای کم آب تأثیر می گذارد زیرا ممکن است آبیاری مورد احتیاج باشد.

ارزش غذایی: شیر ماکادمیا در میان شیرهای معرفی شده در اینجا بالاترین چربی را دارد، با 5 گرم در فنجان، اما عمدتاً چربی تک غیراشباع است، به این معنی که سلامتی را افزایش می دهد. همچنین منبع خوبی از ویتامین های A و E و آنتی اکسیدان ها است. هیچ پروتئین یا فیبری ندارد اما با حدود 50 تا 80 کالری در هر فنجان، از نظر کالری در رتبه وسط قرار گرفته است.

شیر جو دوسر

طعم: شیر جو دوسر مورد پسند بسیاری است. غلظت و کرمی بودنش آن را برای قهوه و لاته ایده آل می نماید - به خصوص به این علت که انواع غنی تر شیر جو دوسر باریستا را می توان استفاده کرد و حتی لاته آرت ساخت. با این حال، مقایسه شیر جو دوسر معمولی با شیر باریستا ثابت می کند که اگر از آن در قهوه استفاده می کنید، باریستا ارزش پول اضافی را دارد زیرا غنی تر و غلیظ تر است. این یک رقیب بزرگ برای لبنیات برای کسانی است که به سختی می توانند آن را از برنامه صبحگاهی خود کنار بگذارند.

اقلیم: به نظر می رسد شیر جو دوسر کمترین تأثیر زیست محیطی را در بین تمام شیرهای گیاهی دارد. جو تا حد زیادی دیم است و انتشار کربن کمتری نسبت به سایر جایگزین ها دارد. شیر جو دوسر به زمین بیشتری نسبت به بادام یا برنج احتیاج دارد، اما به یک ششم آب مورد احتیاج برای رشد بادام نیز احتیاج دارد.

ارزش غذایی: در میان همه جایگزین های لبنی، شیر جو دوسر دارای بالاترین فیبر است، به ویژه بتا گلوکان، نوعی فیبر محلول موجود در جو دوسر که ممکن است به کاهش کلسترول یاری کند. حدود 3 تا 4 گرم در هر فنجان، شیر جو دوسر پروتئین را تامین می نماید. قند آن کمی بیشتر است، 6 گرم در هر فنجان، زیرا جو دوسر به طور طبیعی منبع کربوهیدرات است.

شیر نخود

طعم: این احتمالاً بدترین رقیب بود: تقریباً اصلاً با قهوه مخلوط نمی شد و مانند رشته های روغنی جدا می شد. کل قهوه باید مدت کوتاهی پس از آن دور ریخته گردد. اگرچه با غلات بد نیست. شیر نخودی جدیدتر، به سبک باریستا که به تازگی در کانادا موجود شده است، عملکرد بهتری دارد. طعم خنثی دارد، به خوبی کف می نماید و به خوبی با یک فنجان قهوه مخلوط می گردد.

اقلیم: از آنجایی که سویا و نخود هر دو حبوبات هستند، شباهت های زیادی در این جایگزین های شیر وجود دارد. طبق مطالعه ای که به وسیله دانشگاه ایالتی نیومکزیکو صورت گرفته است، نخود نیتروژن را در خاک ثابت می نماید، کودهای مصنوعی را کاهش می دهد و نسبت به سایر محصولات به آب کمتری احتیاج دارد. نخود همچنین در منطقه های که آب کمیاب تر است رشد می نماید.

ارزش غذایی: تا آنجایی که مقدار پروتئین وجود دارد، شیر نخود با 8 گرم در هر فنجان، برنده واضح است. شیر نخود از نخود زرد رنگی تهیه می گردد. شیر نخود همچنین به علت روغن آفتابگردان و روغن جلبکی که به وسیله سازنده اضافه شده، سرشار از چربی های امگا 3 مفید برای قلب است و منبع عالی ویتامین B12 است. به نظر می رسد که این یکی حاوی مواد بسیار فرآوری شده و افزوده شده است.

شیر برنج

طعم: شیر برنج به طرز شگفت انگیزی خوب مخلوط می گردد، بدون اینکه دلمه گردد. اما کمی شبیه ریختن آب سفید در قهوه مان بود - تنها کاری که انجام داد روشن کردن رنگ بود. ما نوشیدنی ارگانیک برنج غنی شده را امتحان کردیم.

اقلیم: شیر برنج نسبتاً تشنه است و برای تهیه آن به 54 لیتر آب در هر لیوان احتیاج است. در میان سویا، جو و بادام، شیر برنج دارای بالاترین مقدار انتشار کربن است، البته چندان هم زیاد نیست. شالیزارهای برنج می توانند حاوی باکتری هایی باشند که متان را به جو پمپ می نمایند.

ارزش غذایی: شیر برنج یک گزینه مطمئن برای کسانی است که آلرژی غذایی دارند، زیرا کمترین احتمال ایجاد واکنش آلرژیک را در بین جایگزین های لبنی دارد. با این حال، حاوی هیچ پروتئینی نیست، بنابراین شما را برای مدت طولانی سیر نمی نماید. حتی انواع ساده را می توان با شربت برنج قهوه ای شیرین کرد. این بدان معناست که افراد مبتلا به دیابت یا کسانی که در پی ثابت نگه داشتن قند خون هستند، باید جایگزین شیر دیگری را در نظر بگیرند یا در پی غیر شیرین روی برچسب باشند تا مطمئن شوند که قند اضافه ای وجود ندارد.

شیر سویا

طعم: شیرینی شیر سویا از طعم طبیعی لبنیات تقلید می کند، اما قهوه را دانه دار می کند و در بعضی موارد، پس از افزودن آن کاملاً دلمه می گردد. نسخه خامه ای سویا نسبتاً خوب مخلوط می گردد، اما آنطور که ما دوست داشتیم صاف نیست.

اقلیم: یک لیتر شیر سویا حدود 297 لیتر آب برای فراوری احتیاج دارد که کمتر از یک سوم آب مورد احتیاج برای فراوری شیر گاو است. یکی از نگرانی های اصلی شیر سویا این است که دانه های سویا در مقادیر زیادی کشت می شوند، که به زمین زیادی احتیاج دارد: بخش های بزرگی از جنگل های بارانی در آمازون سوزانده شده است تا راه را برای مزارع سویا باز کند. بخش عمده ای از این دانه های سویا برای خوراک دام استفاده می گردد، اما هنوز هم ایده خوبی است که در پی سویای ارگانیک کشت شده در اینجا یا ایالات متحده برای مبارزه با احتمال آسیب های بین المللی باشید.

ارزش غذایی: مشخصات تغذیه ای شیر سویا در بین شیرهای گیاهی، نزدیکترین شیر به شیر گاو است. به طور طبیعی سرشار از پروتئین است، به مقدار 7 گرم در هر فنجان، پتاسیم و ایزوفلاون ها را فراهم می نماید که ممکن است در برابر بعضی سرطان ها و پوکی استخوان از بدن محافظت کند. سایر مواد مغذی مانند ویتامین A و ویتامین B12 اضافه می شوند. همچنین فاقد چربی اشباع است، اما حاوی چربی های چند و تک غیراشباع سالم تری است و ممکن است به کاهش کلسترول یاری کند.

منبع:

chatelaine

منبع: هفت گنج

به "برترین شیر گیاهی برای مخلوط کردن با قهوه کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین شیر گیاهی برای مخلوط کردن با قهوه کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید