آنها که فشار خون بالا دارند بخوانند!

به گزارش نقطه سر خط، بر اساس داده های مطالعه ای تازه که در مجله روانپزشکی عمومی (General Psychiatry) منتشر شد، فشار خون بالا بر چگونگی برخورد افراد با اضطراب تاثیر منفی می گذارد.

آنها که فشار خون بالا دارند بخوانند!

به گزارش ایسنا، این مطالعه یافته های پیشین را مبنی بر این که اضطراب یکی از نشانه های فشار خون بالا است، کنار می گذارد.

این مطالعه دریافته است که میان فشار خون دیاستولیک (diastolic) - فشار در شریان ها هنگام استراحت قلب بین ضربان ها- و روان رنجوری (neuroticism) ارتباطی وجود دارد.

افرادی که بیشتر در معرض روان رنجوری اند، درگیر مقابله با اثرات منفی اضطراب مانند تحریک پذیری و ناپایداری عاطفی خواهند بود.

کارشناسان در دانشگاه جیائو تونگ شانگهای در چین هشت مطالعه ای را که فشار خون 736 هزار و 650 نفر را در اروپا مقدار گیری نموده بود، تجزیه و تحلیل کردند. آن ها این مطالعات را با سطح اضطراب، افسردگی، روان رنجوری و رفاه عمومی شرکت نمایندگان مقایسه کردند.

درحالی که مطالعات پزشکی مدت ها است که فشار خون بالا، اضطراب و دلشوره را با هم مرتبط می داند، اما تعیین نیست که آیا این احساس های منفی اند که ابتدا وجود داشته اند یا اثرات فیزیکی.

کارشناسان دریافتند که فشار خون دیاستولیک اثرات اتفاقی چشمگیری بر روان رنجوری دارد. آن ها هیچ اثری بر مقدار اضطراب یا افسردگی پیدا نکردند.

نویسندگان در شرح نتایج این مطالعه گفتند فشار خون، مغز و قلب را به هم مرتبط می نماید. از این رو، فشار خون ممکن است باعث افزایش برخی از ویژگی های شخصیتی گردد.

نویسندگان می گویند: افراد مبتلا به روان رنجوری ممکن است به انتقاد دیگران حساس باشند، اغلب از خود انتقاد می نمایند و خیلی زود دچار اضطراب، خشم، نگرانی، خصومت و افسردگی می شوند.

روان رنجوری را به عنوان عامل اصلی ایجادنماینده اضطراب و اختلالات خلقی در نظر می گیرند. افراد مبتلا به روان رنجوری بیشتر استرس روانی بالایی را که می تواند به افزایش فشار خون و بیماری های قلبی عروقی منجر گردد، تجربه می نمایند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، نظارت و کنترل مناسب فشار خون می تواند برای کاهش روان رنجوری، اختلالات خلقی ناشی از روان رنجوری و بیماری های قلبی عروقی مفید باشد.

منبع: فرارو

به "آنها که فشار خون بالا دارند بخوانند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنها که فشار خون بالا دارند بخوانند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید