90 درصد کهگیلویه و بویراحمد را جنگل و مرتع تشکیل می دهد، فراوری روزانه 750 هزار بشکه نفت

به گزارش نقطه سر خط، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روزانه 750 هزار بشکه نفت در این استان فراوری می گردد.

90 درصد کهگیلویه و بویراحمد را جنگل و مرتع تشکیل می دهد، فراوری روزانه 750 هزار بشکه نفت

علی شهابی نسب در نشست اقتصاد مقاومتی استان با حضور معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای9 شهرستان و18 شهر است که نسبت جمعیت شهری این استان 55.7 درصد است.

وی اظهارکرد: کریدور شمال به جنوب و بنادر جنوبی، بخش گردشگری، وجود 20 درصد نفت گاز کشور، داشتن 40 درصد گیاهان دارویی، شرایط توپوگرافی و دو اقلیم سردسیری و گرمسیری، جنگلی و مرتعی بودن 90 درصد مساحت استان و داشتن 10 درصد آب های سطحی کشور از مهم ترین قابلیت های توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: متوسط بارندگی در استان کهگیلویه و بویراحمد 656 میلیمتر است، 90 درصد از مساحت این استان را پوشش گیاهی و جنگلی تشکیل می دهد، 11 منطقه حفاظت شده و6 منطقه شکار ممنوع دارد.ا

شهابی نسب توضیح داد: این استان رتبه هشتم سیب درختی کشور، رتبه ششم گردو و رتبه سوم را دارد.

وی ادامه داد: روزانه 750 هزار بشکه نفت در شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد فراوری می گردد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد: دراین استان دو فرودگاه یاسوج و گچساران وجود دارد که هم اکنون در هفته 10 پرواز دارند این در حالی است چه ظرفیت 40 پرواز در روز را دارند. همچنین 6 هزار نفر مسافر را ماهانه جابجا می نمایند چه این تعداد را می توان به 24 هزار نفر افزایش یابد.

شهابی نسب توضیح داد: 7500 گونه گیاه در سطح کشور وجود دارد که 28 درصد این تعداد مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است همچنین هزار گونه گیاه دارویی در کشور وجود دارد که 40 درصد این تعداد مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد.

وی بیان نمود: میزان هدر روی در دو شهر (یاسوج و گچساران) بالای 100 هزار نفر جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد به علت فرسودگی شبکه اختلاف ارتفاع بالای 50 درصد است که جهت بازسازی و اصلاح شبکه آب این شهرها نیازمند اعتبارات ویژه هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "90 درصد کهگیلویه و بویراحمد را جنگل و مرتع تشکیل می دهد، فراوری روزانه 750 هزار بشکه نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "90 درصد کهگیلویه و بویراحمد را جنگل و مرتع تشکیل می دهد، فراوری روزانه 750 هزار بشکه نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید