7 قلعه دیدنی اسپانیا در نزدیکی شهر مادرید

به گزارش نقطه سر خط، هیچ سفری به اسپانیا بدون تماشا کاستیلو یا آلکاسار کامل نیست. ترکیبی از معماری درگیر در ساخت آنها شگفت انگیز است. برخی از آنها به اسم قلعه های رومی ساخته شدند، در حالی که سایرین زمانی که مورها در اسپانیا حکومت می کردند، ساخته شده اند. آنها در عین حال عالی، کلاسیک و زیبا هستند.

7 قلعه دیدنی اسپانیا در نزدیکی شهر مادرید

اگر زمان شما کوتاه است، چندین قلعه در نزدیکی مادرید وجود دارد که باعث عالی شدن سفر شما می شوند. اگر زمان نامحدود دارید بهتر است این شاهکارهای معماری اسپانیا را آنالیز کنید.

  1. قلعه Aulencia

اعتقاد بر این است که قلعه Aulencia از زمان موریتی است، زیرا در دوران حکومت مسلمانان ساخته شده است. قلعه بر روی تپه Horcajo در مجاورت رودخانه Guardarrama و Aulencia ساخته شده است.

این قلعه در مقایسه با سایر قلعه ها در نزدیکی مادرید کوچک است. ویژگی های برجسته آن عبارتند از برج اصلی (برج احیا) که در آن اشراف زندگی می کردند و هشت برج دیگر هم دارد.

امروزه قلعه در حال ویرانی است، اما هنوز هم زیبایی خود را حفظ نموده است. این قلعه امروزه خصوصی است و حصار بسیار بزرگی در اطراف آن وجود دارد.

  1. قلعه بترس

قلعه باترس جاذبه توریستی برتر در روستای بترس در رود گاردارراما است که در 43 کیلومتری (27 مایل) مادرید واقع شده است.

در اطراف قلعه درختان وجود دارند و ظاهر قرن پانزدهمی قلعه به زیبایی های او می افزاید. یکی از ویژگی های منحصر به فرد قلعه شکل الماس در گوشه های برج است.

دیگر ویژگی های برجسته ارتفاع 82 فوت آن، بالاترین برج؛ بالکن آهنی و حیاط رنسانسی است. بعلاوه چشمه Garcilaso که زیر قوس آجری است را از دست ندهید.

  1. قلعه لا متا

کمتر از دو ساعت طول می کشد تا از مادرید به قلعه La Mota در والیودولید برسید. در طول راه روستاهای اسپانیا را می ببینید.

اعتقاد بر این است که قلعه لا متا در محل قلعه سابق رم نشسته و به احتمال زیاد قلعه مربوط به دوره بعد از موره می باشد. قلعه حاضر به قرن 15 برمی گردد.

پیش از آن که در قرن هفدهم ویرانه گردد، زندان دولتی بود که برادر کاوشگر فرانسیسکو پیزارو، اشراف و حتی پادشاهی بورژوا از ایتالیا در آن بودند.

  1. قلعه کوکا

اگر قلعه کوکا لوکس می باشد، به این علت است که به وسیله یکی از ثروتمندترین اسقف اعظم قرن بیستم ساخته شده است. تنظیم آن فوق العاده است، و قلعه به وسیله جنگل کاج احاطه شده است.

این قلعه امروزه مدرسه ای برای دانش آموزان جنگلداری است. قلعه کوکا به وسیله صنعتگران موریه ساخته شده است، اما ظاهر آن مسیحی است. این قلعه یک نمونه اصلی از معماری نظامی آجری است.

برخی از بازدیدنمایندگان فکر می نمایند این قلعه نظامی است. قلعه خصوصی است و در فاصله 92 مایلی مادرید واقع شده است و فقط به همراه تور می توانید در آنجا حضور داشته باشید.

  1. آلکازار تولدو

معماری و تاریخ ترکیبی خیره نماینده در Alcazar of Toledo در 69 کیلومتری مادرید ایجاد نموده است.

رومی ها قلعه اصلی را در قرن سوم قبل از میلاد ساختند. بعدها حاکمان در طول تلاشهای بازسازی قلعه را تغییر دادند. در نتیجه، این قلعه بزرگ مربع نشان دهنده چهار سبک معماری: رنسانس؛ Plateresque، که ترکیبی از عناصر گوتیک، مسلمان و ایتالیایی است، قرون وسطی و اسپانیایی باروک ((Churrigueresque.

هر یک از چهار برج قلعه نشان دهنده سبک خاصی است. این قلعه در طول جنگ داخلی اسپانیا نمادی از ملی گرایی شد، زمانی که ملی گرایان در مخالفت با نیروها، محاصره بزرگی را پشت سر گذاشتند.

  1. قلعه نو Manzanares el Real

قلعه نو قرن 15 میلادی Manzanares el Real یکی از برترین قلعه های حفظ شده در منطقه مادرید محسوب می گردد. این قلعه یک بار صندلی محلی بود، اما امروزه موزه اختصاص داده شده به قلعه ها در اسپانیا می باشد.

این قلعه روی رودخانه مانزنارس واقع است و جایگزین قلعه ای قدیمی تر در نزدیکی آن می باشد. خانواده مندوزا حدود صد سال در این قلعه زندگی می کردند.

قلعه سنگ گرانیت چهار ضلعی دارای برج های دایره ای با یک گالری گوتیک است که با استانداردهای نظامی طراحی شده است. قلعه هنگامی که در شب روشن می گردد و یا در برابر آسمان آبی روز بسیار زیبا است.

  1. آلکازار سگویا

آلکازار سگویا به اسم یک قلعه رومی، به زودی به ساختار بزرگ امروز تبدیل می گردد. از مادرید به آلکاسار فقط یک ساعت فاصله است. این قلعه بر روی تپه ای که مشرف به سگویا و رودخانه های کلامورز و اروسینا می باشد قرار گرفته است.

این قلعه به اسم یک قلعه افسانه ای محسوب می گردد، شاید یک مدل برای قلعه سیندرلا دیزنی. این قلعه با قلعه های اسپانیایی دیگر فرق دارد، زیرا مانند کشتی قایقرانی ساخته شده است.

در طول قرن ها، این قلعه به اسم قلعه، کاخ سلطنتی، زندان و آموزشگاه نظامی استفاده شده است.

منبع: آلامتو

به "7 قلعه دیدنی اسپانیا در نزدیکی شهر مادرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 قلعه دیدنی اسپانیا در نزدیکی شهر مادرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید