برترین جاذبه ها و مکان های دیدنی مادرید اسپانیا برای ایرانیان

به گزارش نقطه سر خط، شهر مادرید به لحاظ فرهنگی و هنری بسیار غنی و با اهمیت است به همین علت در سراسر این شهر موزه های هنری و فرهنگی ارزشمند وجود دارد که در آن آثار با ارزش و مهمی در معرض دید بازدید کنندگان و گردشگران قرار می گیرد. مکان های تماشای مادرید بیشتر دارای جنبه فرهنگی و هنری هستند و در گوشه کنار این شهر کاخ های سلطنتی با معماری های مجلل و شیک دیده می شوند که تماشا این بناهای تاریخی تجربه ای بسیار خاص و به یاد ماندنی خواهد بود.

برترین جاذبه ها و مکان های دیدنی مادرید اسپانیا برای ایرانیان

مکان های تماشای مادرید:

مادرید به این علت که مرکز کشور اسپانیا است دارای اهمیت بسیاری است و نشان دهنده فرهنگ و تمدن غنی مردم این کشور است این شهر زیبا و تماشایی برای بسیاری از گردشگران ایرانی دارای اهمیت است و مقصد بسیاری ا این گردشگران می باشد.

1- کاخ سلطنتی:

این کاخ از بناهای تاریخی و سلطنتی مادرید است که به عنوان مکان های تماشای مادرید دیده می شود و از مجموعه کاخ های ورسای به شمار می رود سنگ های گرانیتی به کار برده شده در بنای این کاخ آن را بسیار مجلل و زیبا نموده است. قدمت این کاخ به قرن 18 باز می شود و دارای مجموعه باغ هایی است از دیگر بخش های مختلف در این کاخ می توان به اتاق های سلطنتی چالرز سوم اشاره نمود بعلاوه نقاشی های به کار برده شده در این هنر دست نقاشان ماهر فرانسوی همانند گویا، ال گرکو و… است.

2- پارک بازنشستگی:

این پارک از زیباترین و مجذوب نماینده ترین پارک های مادرید است که به پارک بازنشستگی معروف است و می توان در این پارک نمای زیبایی از دریاچه و آثار تاریخی ارزشمند را مشاهده کرد و از تماشا آنها لذت برد.

3- دروازه خورشید:

این دروازه از مکان های تماشای مادرید است و به علت نهاده شدنم خورشید بر طاق دروازه شهر این نام بر روی آن نهاده شده است بعلاوه این دروازه به لحاظ تاریخی نیز دارای اتهمیت است در زمان مقاومت مردم این شهر در برابر ناپلئون این دروازه وجود داشته است. و امروزه یکی از جاهای دنج و رویایی در مادرید به شمار می رود.

4- میدان سیبلس:

در این میدان یکی از نمادهای مهم این شهر قرارگرفته است که فواره الهه سیبلس است و نمایی باشکوه و زیبا به این میدان داده است که برای بازدید نمایندگان مجذوب نماینده خواهد بود.

5- پارک بوئن رتیرو:

این پارک بزرگ و وسیع که از پارک های قرن 17 است دارای منظره های زیبا با جلوه های خاص است وسعت بزرگ این پارکو درختان تنومند و زیبایی که در آن وجود دارد فضای آرامش بخش را برای شما به ارمغان می آورد استخر موجود در قسمت مرکزی پارک نیز مورد توجه بیشتر بازدیدنمایندگان است از جاذبه های زیبای دیگر در این پارک می توان به کاخ کریستال، باغ های گل سرخ، فواره نمادی، کافه ها، تفریح های هیجان انگیز، رصدخانه و انواع خوراکی های و شیرینی های محلی است.

6- موزه پرادو:

از مکان های تماشای مادرید با ارزش فرهنگی و تاریخی آن می توان به این موزه زیبا اشاره نمود در این موزه مجموعه از آثار تاریخی و هنری در معرض دید قرار می گیرند. مجموعه نقاشی های اسپانیایی، گویا و ولاسکز توجه بازدیدنمایندگان را به خود جلب می نماید.

7- مرکز هنری ملکه صوفیا:

این مرکز هنری در سال 1986 به وسیله ملکه صوفیا بنا شده است و دارای ساختمانی مدرن با نمای زیبا است برج های شیشه ای که در این مرکز هنری به عنوان آسانسور طراحی شده اند نمایی از پاریس را جلوه گر است. آثار مهمی از شاهکارهای مجسمه سازی در این موزه وجود دارد.

8- کلیسای جامع آلمودنا:

ساختمان تازه این کلیسا دارای نمای بیرونی فوق العاده و زیبایی است و فضای داخلی آن نیز مدرن طراحی شده است بنای این کلیسا وقفی است و برای ساخت آن 100 سال وقت گذاشته شده است که امروزه از مکان های تاریخی و گردشگری مادرید است.

9- موزه باستان شناسی:

این موزه به دستور ملکه ایزابلای دوم بنا شده است و آثار مهمی از قرن 19 در این موزه نگهداری می شود آثاری که در این بنا وجود دارد شامل سکه های قدیمی، هنرهای باستانی، مومیایی مصری، کتابخانه و موزه هنر است.

10- معبد دبود:

این معبد در پارک مونتانیا واقع شده است و از جاذبه های تاریخی و مکان های تماشای مادرید است که معبد مصریان است سالن بزرگ معبد و باغ هایی که در اطراف آن قرار دارند از جاذبه های این معبد تاریخی با بنای قدیمی آن محسوب می شوند.

11- بازار سن میگل:

این بازار بزرگ و مسقف در نزدیکی میدان میدان پلازار مایور واقع شده است که می تواند غذاهای عالی به ویژه غذاهای محلی را در آن یافت و خریداری کرد. احداث این بازار در سال 1916 اجرا شده است، البته در سال 2009 این بازار به واسطه سرمایه گذاران خصوصی خریداری شد و مورد بازسازی نهاده شد. طراحی شیشه ای و سنگی آن بسیار جالب می باشد و گردشگران زیادی را به خود جذب نموده است.

این بازار شامل سی فروشگاه می باشد که مواد غذایی مرغوب و غذاهای لذیذ اسپانیایی در این فروشگاه ها به فروش می رسد و برترین و ایده آل ترین مکان خرید انواع غذا برای افرادی است که توجه ویژه ای به خورد و خوراک شان دارند.

12- میدان پلازا مایور:

معروفیت این میدان بسیار زیاد می باشد و هر ساله گردشگرهای زیادی از این میدان معروف تماشا می نمایند. این میدان با ساختمان های قرمز رنگ محصور شده است و این ساختمان ها در مجموع دارای 237 بالکن می باشند که رو به روی قسمت های مرکزی میدان می باشند. در این میدان کافه های بسیار زیادی دایر هستند که افراد می توانند بر روی جایگاه های نهاده شده در فضای بیرون کافه ها بنشینید و مدتی را استراحت کنید و گلوی تازه نمایید.

13- موزه سورولا:

مادرید از شهرهای مهم اسپانیا می باشد و در این شهر چندین موزه وجود دارد. منزل یکی از هنرمندان مشهور این کشور خواکین سورولا در حال حاضر به موزه تبدیل شده است و محلی برای نمایش آثار فاخر این هنرمند امپرسیونیست می باشد. در واقع چیدمان این خانه به ویژه اتاق های اصلی هیچ تغییری نداشته اند و اتاق های دیگر برای نمایش کارهای سورولا انتخاب شده اند.

سورولا این هنرمند اسپانیایی در کشیدن منظره ها با مضامین اجتماعی و تاریخی و بعلاوه نقاشی پرتره تبحر ویژه ای داشت. زیبایی این موزه تنها در آثار برجسته این هنرمند خلاصه نمی شود، بلکه نوع معماری منزل وی و بخصوص حیاط آن و البته وجود کاشی های به سبک و سیاق آندلس، فواره و حوض، زیبایی و جلوه بی نظیری به این موزه بخشیده است.

شهر مادرید می تواند از جاذبه های توریستی بی نظیر برای ایرانیان علاقه مند به هنر و تاریخ باشد بیشتر بناهای موجود در این شهر دارای ارزش تاریخی و هنری بالایی هستند و از آثار هنرمندان مهم و بزرگ در موزه ها و کاخ های این شهر نگهداری می شود. برای آشنایی با دیگر منطقه ها تماشای اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی می توانید به قسمت دنیا گردی مراجعه نمایید.

منبع: دیجیاتور

به "برترین جاذبه ها و مکان های دیدنی مادرید اسپانیا برای ایرانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین جاذبه ها و مکان های دیدنی مادرید اسپانیا برای ایرانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید