کرونا همچنان یک ویروس پابرجاست ، آمار مراجعه به مراکز درمانی بیشتر شده است

به گزارش نقطه سر خط، عضو کمیته کشوری ستاد مبارزه با کرونا گفت: آمار مراجعان به مراکز درمانی نسبت به گذشته به خصوص در بیمارستان امام(ره) که معیار سنجش ما بوده، بیشتر شده است و با باز شدن اماکن عمومی مانند رستوران ها انتظار افزایش تعداد مبتلایان را داریم.

کرونا همچنان یک ویروس پابرجاست ، آمار مراجعه به مراکز درمانی بیشتر شده است

به گزارش نقطه سر خط از فارس، مینو محرز متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری ستاد مبارزه با کرونا در برنامه تهران کلینیک در خصوص موج دوم ویروس کرونا در تهران، گفت: آمار مراجعان نسبت به گذشته به خصوص در بیمارستان امام (ره) که معیار ما بوده بیشتر شده است و با باز شدن اماکن عمومی، رستوران ها و... انتظار افزایش تعداد مبتلایان را داریم.

وی افزود: از طرفى به علت اینکه مردم در این چند وقت فاصله گذاری های فیزیکى را کاملا رعایت کردند آمار مبتلایان پایین تر آمده بود اما در حال حاضر برخی مردم فکر مى کنند که کرونا تمام شده است و به زندگی عادی خود برگشتند اما مى توان گفت که موج جدیدی از شیوع کرونا شروع شده است.

محرز در ادامه افزود: ویروس کرونا همچنان یک ویروس پابرجاست و هیچ کشوری در سراسر جهان نتوانسته است این بیماری را به طور کامل درمان و از بین ببرد و ممکن است تا سالیان سال هم با ما همراه باشد. تنها چیزی که توانسته در سراسر جهان این بیماری را کنترل کند فقط فاصله گذاری فیزیکى است.

عضو کمیته کشوری ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به اینکه با شروع گرما ویروس کرونا از بین نمى رود، گفت: اما نباید از این نکته غافل شد که در محیط بیرونى، در خیابان ها و روى زمین سطوح چون هوا گرم است ممکن است ویروس در عرض چند دقیقه از بین برود، اما ویروس در بدن ما تا دمای 37-38 درجه و حتى 40 درجه هم زنده است، بنابراین اینکه با افزایش دما ویروس از بین مى رود صحت نداشته و فقط در محیط هاى بیرون نسبت به فضاهاى بسته چون تهویه هوا وجود دارد این موضوع کمی موثر است.

محرز در خصوص داروی هیدروکلروکین که برخی عنوان کردند داروى موثر درمان این بیماریست، توضیح داد: تا به امروز هیچ دارویی به طور قطعی برای درمان این بیماری شناخته نشده است و فرایند تولید واکسن هم زمان بر است. در حال حاضر هم فقط از برخی داروها را مى توان برای کاهش توان این ویروس استفاده کرد اما به طور کامل باعث بهبود بیماری نمى شود.

این متخصص بیماری های عفونی افزود: ما در ایران از داروی هیدروکلروکین برای بهبود بیماران سرپایی استفاده کردیم و تا حدی توانسته ایم فقط بیماران سرپایی را کنترل کنیم اما تست های آن در جهان نشان می دهد این دارو عوارض قلبى هم براى بیماران داشته است و این دارو درمان قطعى نیست.

وی درباره شایعه واکسن هلندی گفت: خیلی از کشورها در حال تحقیق برای تولید واکسن این بیماری هستند و کشور انگلیس خیلی جلوتر از کشورهای دیگر بر روی این واکسن تحقیق مى کرد، اما هنوز هیچ واکسنی در کل جهان بطور قطعی تولید نشده است، چون تولید واکسن و دریافت تأییدیه ، حداقل 6 ماه تا یک سال زمان خواهد برد.

منبع: جام جم آنلاین

به "کرونا همچنان یک ویروس پابرجاست ، آمار مراجعه به مراکز درمانی بیشتر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا همچنان یک ویروس پابرجاست ، آمار مراجعه به مراکز درمانی بیشتر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید