چه غذا هایی را نباید در هواپیما بخوریم؟

به گزارش نقطه سر خط، مصرف یخ نیز در هواپیما توصیه نمی گردد. آزمایشات اخیر نشان داده اند که آب در یک هشتم هواپیما ها به اندازه کافی تمیز نیست. حاوی باکتری های بیماری زا است و به این ترتیب استفاده از یخ برای نوشیدنی ها بی خطر نیست.

چه غذا هایی را نباید در هواپیما بخوریم؟

کارشناسان در اینباره که مسافران چه غذا هایی را بهتر است در هواپیما نخورند، اظهار نظر کردند. شرکت های هواپیمایی هنگام تهیه غذا برای مسافران هنگام پرواز استاندارد های سختگیرانه ایمنی را رعایت می نمایند، اما با این وجود ممکن است خوردن بعضی از غذا ها لذت پرواز کمتر کند و مخصوصاً اگر پرواز به تأخیر بیفتد، ممکن است بعضی از مواد غذایی دیگر قابل مصرف نباشند.

ژان دیبل، متخصص ایمنی مواد غذایی در شرکت هواپیمایی بریتانیا گفت: غذا در رستوران ها بلافاصله سرو می گردد، اما غذا در صنعت حمل و نقل هوایی، در یک شرکت فست فود تهیه شده، سپس در ظروف عایق بسته بندی می گردد و برای تحویل به هواپیما ها به فرودگاه ها رسانده می گردد.

استفاده از دمای نامناسب برای ذخیره مواد غذایی عامل اصلی سوء هاضمه و بروز بیماری برای مصرف نماینده است. بسیاری از کارشناسان توصیه می نمایند که مسافران در ترمینال فرودگاه مواد غذایی را بخرند یا تا رسیدن به مقصد خود تحمل نموده و غذا نخورند.

ژان دیبل تعدادی از مواد غذایی را نام برد که بهتر است در هواپیما مصرف نشوند. اولین مورد محصولات لبنی از جمله ماست و بستنی است. در صورت نقض قواعد نگهداری، آن ها به سرعت خراب می شوند. به عنوان مثال، هنگامی که باکتری های لیستریا تکثیر می شوند، این محصولات برای مصرف نامناسب می شوند هرچند به هیچ وجه نمی توان این را تشخیص داد، چون بوی نامطبوع وجود ندارد ظاهر این محصولات لبنی تغییر نمی نماید.

مورد دوم محصولات گوشتی است. خانم آورورا سائولو، کارشناس ایمنی تغذیه توصیه می نماید در هواپیما ساندویچ های گوشتی میل نگردد. آخر آن ها گرم نشده و ممکن است حاوی باکتری های مضر باشند.

مصرف یخ نیز در هواپیما توصیه نمی گردد. آزمایشات اخیر نشان داده اند که آب در یک هشتم هواپیما ها به اندازه کافی تمیز نیست. حاوی باکتری های بیماری زا است و به این ترتیب استفاده از یخ برای نوشیدنی ها بی خطر نیست.

محصول دیگری بهتر است که از استفاده از آن در پرواز خودداری گردد، برنج است. چون این ماده غدایی محیط عالی برای فراوری مثل باکتری ها به وجود آورده و اغلب باعث مسمومیت می گردد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "چه غذا هایی را نباید در هواپیما بخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه غذا هایی را نباید در هواپیما بخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید