پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 6 آذرماه ماه 1401

به گزارش نقطه سر خط، آسمان تهران امروز آفتابی و در بعضی ساعات ابری پیش بینی شده است و دما در طول شب از نه درجه به مرور و در طول روز به هفده درجه می رسد. آب و هوای تهران امروز علی رغم بارندگی همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 6 آذرماه ماه 1401

به گزارش نقطه سر خط؛ بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی؛ پایداری دمای هوا تا فردا یکشنبه (6 آذر ماه) پیش بینی می گردد و سپس از روز دوشنبه (7 آذرماه) شاهد روند کاهشی دمای هوای تهران خواهیم بود.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده

آسمان تهران فردا (6 آذر ماه) نیمه آفتابی با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (7 آذر ماه) آفتابی و در بعضی ساعات ابری با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد و برای روز سه شنبه (8 آذر ماه) هم آفتابی و در بعضی ساعات ابری با حداقل دمای 6 درجه و با حداکثر دمای 15 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

آخرین شرایط آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بر روی عدد 110 یعنی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

بعلاوه آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 132 بود و کیفیت هوا در شرایط ناسالم قرار داشت.

با کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. شرایط ناپایدار جوی همراه با وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

با کاهش نسبی تندی باد تا صبح فردا (6 آذرماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی بر مقدار غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

سازمان هواشناسی کشور برای کاهش آسیب های احتمالی کاهش تردد خودرو ها و کنترل فعالیت واحد های صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم را توصیه می نماید.

شرایط آب و هوای کشور در چند روز آینده

بر اساس آخرین پیش بینی های هواشناسی؛ بارش در بعضی منطقه ها خوزستان، اصفهان، مرکزی، چهارمحال وبختیاری، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز شامل استان های قزوین، البرز و تهران تداوم دارد.

روز یکشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، بارش همراه با وزش باد در استان های اردبیل، گیلان و مازندران شروع می گردد.

یکشنبه در اردبیل و گیلان و دوشنبه در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی، کاهش دمای 6 تا 8 درجه ای رخ می دهد.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 6 آذرماه ماه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 6 آذرماه ماه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید