محبوب ترین انواع قهوه ها در جهان رو بشناسیم ، تور قهوه شناسی

به گزارش نقطه سر خط، برای خیلی ها قهوه یک نوشیدنی اسرار آمیز است که می تواند در طول شب چشم ها را باز نگه دارد. اما شاید جالب باشد بدانید همین نوشیدنی معمولی جایگاه خاصی در فرهنگ و سنت های هر کشوری دارد و انواع قهوه ها در دنیا فرق دارد! در این مقاله قصد داریم به اقصی نقاط دنیا سفر کرده و راز این نوشیدنی اسرار آمیز و خوش طعم را کشف کنیم. با خبرنگاران همراه باشید تا انواع قهوه ها در دنیا را بیشتر بشناسید.

محبوب ترین انواع قهوه ها در جهان رو بشناسیم ، تور قهوه شناسی

ترکیه

در قرن 16 میلادی شاهد افتتاح اولین قهوه خانه دنیا در این کشور کوچک آسیایی بودیم. قهوه ترک که یکی از انواع قهوه ها در دنیا است، در حال حاضر یکی از خوش طعم ترین قهوه های دنیاست و محبوبیت خاصی بین اهالی و گردشگران ترکیه دارد. قهوه خانه ها در ترکیه محل اجتماعع قشرهای خاصی از مردمند. از اشخاص معمولی گرفته تا هنرمندان و روشنفکران. کافی است که پاتوق خاص خودتان را پیدا کنید و ازز هم صحبتی با مردم لذت ببرید. به طور کل می توان چنین گفت که راه و رسم آماده سازی قهوه ترک خاص مردم این کشور است از جهت دیگر ترک ها به طور معمول قهوه را پس از صرف غذا میل می کنند.اگر به ترکیه سفر کرده اید شاید پس از میلل کردن یک فنجان در قهوهخانه خوش شانس باشید و کسی فال شما را از فنجان قهوه تان بخواند و کمی از آینده تان بگوید.ایتالیا

قهوه های فوق العاده ایتالیایی یکی از معروف ترین انواع قهوه ها در دنیا هستند. اما ممکن است همه از طعم تلخ و غلیط قهوه اسپرسو لذت نبرند. جالب اینجاست که اگر از طرفداران این قهوه خاص هستید می توانید فنجانی کوچک از آن را در بارهای ایتالیا و آن هم به صورت ایستاده میل کنید. اما به یاد داشته باشید خبری از یک محیط آرامش بخش و صندلی مختص به نوشیدن اسپرسو نخواهید یافت. از جهت دیگر ایتالیایی ها باور دارند که میل کردن قهوه با شیر بعد از نهار برای سلامتی شما ضرر دارد.

ایرلند

قهوه های ایرلندی طعمی متفاوت و خاص را به گردشگران ارائه می دهند. می توانید در سفر خود با اختصاص به قهوه خوری های معروف شهر سری بزنید و رنگ و بویی خاص به خود بدهید. قهوه داغ به همراه نوشیدنی اصیلل ایرلندی و خامه سرو می شود. این نوشیدنی در روزهای بارانی ایرلند فوق العاده بی نظیر و گوارا است.

برزیل

قهوه های برزیلی معروفیتی خاص در قاره آمریکا دارند. این کافه تلفیقی است هنرمندانه از قهوه داغ، خامه و دارچین. معروفیت قهوه های برزیلی آنچنان هم عجیب به نظر نمیرسد. چراکه برزیل به عنوان بزرگ ترین تولید کننده قهوه در دنیا شناخته می شود. بنابراین اگر به برزیل سفر کردید می توانید مقداری قهوه مرغوب برزیلی را به عنوان سوغات سفر خریداری کرده و با خودتانن همراه کنید. این قهوه طعمی شبیه به اسپرسو دارد و اغلب دانش جوها برای بیدار ماندن در طول شب میکسی از آن را با شکر می نوشند.. از جهت دیگر برزیلی ها قهوه را به همراه شیر هم میل می کنند و از طعم خاص آن لذت می برند.

منبع: همگردی

به "محبوب ترین انواع قهوه ها در جهان رو بشناسیم ، تور قهوه شناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محبوب ترین انواع قهوه ها در جهان رو بشناسیم ، تور قهوه شناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید