قوانین جدید فیفا در آستانه تصویب؛ کرونا قانون 5 تعویض را به فوتبال هدیه می دهد

به گزارش نقطه سر خط، فیفا در نظر گرفته تا قوانین جدیدی مانند 5 تعویض در جریان مسابقه را تصویب کند تا خطرات کمتری بازیکنان تیم ها را تهدید کند.

قوانین جدید فیفا در آستانه تصویب؛ کرونا قانون 5 تعویض را به فوتبال هدیه می دهد

به گزارش، فیفا به فدراسیون های فوتبال پیشنهاد داده تا پس از اتمام بحران ویروس کرونا در جریان مسابقات به تیم ها اجازه 5 تعویض در جریان بازی ها داده گردد، چون تمرینات مناسبی به خاطر COVID-19 توسط تیم ها انجام نشده است و برای بالا رفتن کیفیت ملاقات ها می توان در سه زمان به جای دو نیمه 45 دقیقه ای بازی ها را برگزار کرد تا توقف های غیرضروری از بین برود.

این پیشنهاد فیفا به خاطر این است که بازیکنان از استراحت اجباری وارد کوران مسابقاتی می شوند که چند روز یکبار برگزار می گردد، چون لیگ ها به دنبال جبران وقت گمشده هستند. فیفا میخواهد تا در زمان ازسرگیری رقابت ها ایمنی بازیکنان حفظ گردد و آسیب دیدگی های نامتعارف شکل نگیرد. رخ دادن مصدومیت ها به دلیل فشار بالای مسابقات و حساسیت ویژه ایجاد می گردد و با 5 تعویض و برگزاری مسابقه در سه زمان 30 دقیقه ای بدون تردید میزان آسیب دیدگی ها به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد نمود.

فدراسیون دنیای فوتبال با آنالیز دقیق آسیب های ویروس کرونا به بازیکنان تصمیم گرفته تا قوانین جدید را وارد مسابقات فوتبال در لیگ های داخلی و بین المللی کند، چون بعضی کشور ها زمان آغاز تمرینات خود را معین نموده اند و بدون تردید به زودی زمان آغاز مسابقات در تقویم جدید به باشگاه ها ابلاغ می گردد و پس از هر 30 دقیقه بازی ها متوقف گردد و بازیکنان درون رختکن استراحت نمایند تا مصدومیت ها کاهش پیدا نمایند.

این قوانین برای رسیدن به مرحله تصویب پیشنهاد شده و قرار است برای آنالیز در فصل آینده یعنی 2021-2020 نیز اعمال گردد و در مسابقات یورو 2020 که تا ژوئن 2021 به تعویق افتاده، اعمال می شوند. ملاقات های انتخابی جام دنیای نیز در قاره های مختلف با این قوانین برگزار می گردد و با تصویب و اجرای آن، بازیکنان ملی پوش که نقش کلیدی در تیم های باشگاهی و ملی دارند، دچار مصدومیت کمتری خواهند شد و کیفیت مسابقات افت نمی نماید.

اگرچه لیگ های داخلی سراسر دنیا در حال آماده سازی برای ازسرگیری هستند و بازی ها پشت در های بسته استادیوم ها برگزار می گردد، اما فیفا به خوبی می داند که تیم ها برای رسیدن به پیروزی تمرینات پرفشاری را پشت سر می گذارند. در جریان مسابقه هم کوشش ها مضاعف خواهند کرد تا بازنده از زمین خارج نشوند و این موضوع مصدومیت ها را تشدید می نماید، چون بازیکنان ناچار به آن می شوند تا فراتر از توانشان در زمین کوشش نمایند و این موضوع آسیب دیدگی را ناخواسته افزایش می دهد برای همین بهتر است تا تغییراتی ایجاد گردد که به سود بازیکنان و تیم ها باشد و در مجموع باشگاه ها متضرر نشوند. البته این مسئله شامل تیم های ملی و فدراسیون ها نیز می گردد.

منبع: آنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قوانین جدید فیفا در آستانه تصویب؛ کرونا قانون 5 تعویض را به فوتبال هدیه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین جدید فیفا در آستانه تصویب؛ کرونا قانون 5 تعویض را به فوتبال هدیه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید