عربستان بیان کرد تنها افرادکمتر از 65 سال اجازه شرکت در حج سال جاری را دارند

به گزارش نقطه سر خط، توفیق الربیعه وزیر بهداشت عربستان روز سه شنبه اظهار داشت: با توجه به محدود بودن حج سال جاری، تنها افراد کمتر از 65 سال که هیچ گونه بیماری مزمنی هم ندارند، می توانند در مراسم حج سال جاری شرکت نمایند.

عربستان بیان کرد تنها افرادکمتر از 65 سال اجازه شرکت در حج سال جاری را دارند

به گزارش شبکه خبری العربیه، الربیعه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با محمد صالح وزیر حج عربستان گفت: حاجیان قبل از انجام فریضه حج، تست کرونا خواهند داد و بعد از حج نیز به مدت 14 روز در قرنطینه خانگی خواهند بود.

وزیر بهداشت عربستان همچنین بر تدوین طرح بهداشتی و انجام اقدامات سخت گیرانه برای حفظ سلامتی حاجیان تاکید نمود.

وزارت حج و عمره عربستان دوشنبه شب در اطلاعیه ای گفت که برگزاری حج سال جاری (1441 هجری قمری) با تعداد بسیار محدود برای آن دسته از حاجیانی که از تابعیت های مختلف در داخل عربستان حضور دارند، برگزار می گردد.

الربیعه با بیان اینکه تصمیمی که درباره حج سال جاری گرفته شده، تنها برای حفظ سلامت مسلمانان است، گفت: عوامل خدماتی و تیم کاری در حج نیز آزمایش و تست کرونا را انجام خواهند داد.

وزیر بهداشت عربستان هچنین از آماده شدن یک بیمارستان مجهز برای هر نوع اتفاق غیرمنتظره در حج اطلاع داد و گفت پروتکل های پزشکی مخصوص موسم حج در حال تکمیل است.

از سوی دیگر، وزیر حج و عمره عربستان نیز گفت: ما برنامه های اجرایی ویژه ای برای حج سال جاری داریم.

وی تاکید نمود که فریضه حج سال جاری امن و بهداشتی خواهد بود و سلامت حاجیان در آن حفظ خواهد شد.

صالح همچنین احتمال ورود حاجیان از خارج از این کشور را حتی با وجود انجام آزمایش های مربوط به کرونا رد کرد.

وزیر حج عربستان گفت: تعداد حاجیان سال جاری بسیار اندک خواهد بود و پیش بینی شده که تعدادشان به بیش از 10 هزار نفر نرسد.

وی درباره شرایط حضور حاجیان اتباع دیگر کشورها که در عربستان مقیم هستند نیز گفت: با هیات های دیپلماتیک در مورد نام نویسی حجاج شان هماهنگ خواهیم کرد.

وزارت حج و عمره عربستان گفت که با توجه به شیوع ویروس کووید-19 در بیش از 180 کشور جهان و جان باختن حدود نیم میلیون نفر و ابتلای بیش از 9 میلیون نفر، تصمیم گرفته شد که حج سال جاری محدود و به صورت داخلی برگزار گردد.

تصمیم برای برگزاری محدود مراسم حج سال جاری در سعودی همزمان با آن روی می دهد که این کشور دیروز یکشنبه بیشترین مورد ابتلا به کرونا را از زمان شناسایی نخستین مورد ابتلا به این بیماری ویروسی ثبت کرد.

وزارت بهداشت سعودی گفت که روز دوشنبه 3هزار و 393 مبتلای دیگر در این کشور شناسایی شدند و 40 تن دیگر نیز به شمار جان باختگان کووید-19 افزوده شد. با احتساب این تعداد، مجموع کل مبتلایان در عربستان به 161 هزار و پنج نفر و شمار جان باختگان به یکهزار و 307 تن رسید.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "عربستان بیان کرد تنها افرادکمتر از 65 سال اجازه شرکت در حج سال جاری را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان بیان کرد تنها افرادکمتر از 65 سال اجازه شرکت در حج سال جاری را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید