آنالیز بازار لوازم خانگی؛ قیمت انواع یخچال، تلویزیون و لباسشویی در فروردین 1400

به گزارش نقطه سر خط، یک ماه اول هر سال می تواند وقت مناسبی برای خرید لوازم خانگی باشد. تجربه چند ساله نشان می دهد حداقل تا سرانجام فروردین ماه فراورینماینده ها و فرشندگان دست به قیمت های سابق نمی زنند، اما همین که اردیبهشت از راه برسد، آن ها هم نرخ های جدید را با توجه به تورم سال گذشته، رشد مالیات های مختلف و افزایش حقوق کارگران مشخص می نمایند. اگر بخواهیم شرایط بازار را توضیح دهیم به صورت خلاصه توضیح دهیم باید بگوییم خیلی از محصولات فراوری شده توسط برند های خارجی که سه سال پیش می توانستید با پرداخت هفت، هشت میلیون تومان خریداری کنید الان برچسب قیمت 30، 40 یا حتی 80 میلیون تومان خورده اند. یخچال ساید بای ساید SXB550 چنین شرایطی دارد و در مقایسه با سه، چهار سال پیش قیمتش حدود 10 برابر افزایش داشته است. خوشبختانه فراورینماینده های ایرانی پیروز شده اند در ساخت یا مونتاژ یخچال، تا حد زیادی پیشرفت نمایند و مدل های ساید بای ساید با قیمت 20 تا 30 میلیون به بازار بفرستند. ماشین های لباسشویی 10 میلیون و ظرفشویی های 15 میلیونی هم انتخاب های منطقی به حساب می آیند. با پرداخت حدود 10 تا 12 میلیون تومان می توان یک تلویزیون ایرانی کاملا قابل اعتماد خرید، اما ما توصیه می کنیم اصلا سمت بازار مایکروویو نروید مگر اینکه بخواهید 25 میلیون توما پول بابت خرید سولاردام های ال جی بدهید. این کار از نظر شما عاقلانه است؟

آنالیز بازار لوازم خانگی؛ قیمت انواع یخچال، تلویزیون و لباسشویی در فروردین 1400

بازار یخچال فریزر؛ چیز هایی که دل خریداران را می برد

به گزارش نقطه سر خط، یخچال فریزر بازار عظیمی دارد؛ در ساده ترین حالت خریدار باید انتخاب کند از میان یخچال های ساده بالا و پایین، یخچال های ساید بای ساید و یخچال های دوقلو به کدام مدل بیشتر احتیاج خواهد داشت. کسی که تصمیم گرفته بر اساس ترند سال های قبل برای خانه یک یخچال ساید بای ساید کره ای خریداری کند ممکن است با شنیدن قیمت ها دود از سرش بلند گردد. یک دستگاه ساید مدل SXB550 الجی را الان فروشنده ها با قیمت 80 میلیون تومان پیشنهاد می دهند. مدل های همرده سامسونگ همین قیمت فروخته می شوند. چون قیمت ها خیلی فرایند مشخصی ندارند خرید چنین یخچالی از برند های کره ای می تواند با بودجه 50 تا 60 میلیون تومان هم امکان پذیر باشد. ارزان ترین از این یخچال های ساید برند دوو را داریم که البته لابد دیگر تا الان متوجه شده اید در ایران فراوری می شوند و برادر خوانده برند اسنوا هستند. محصولاتی که از خط فراوری این کارخانه ایرانی بیرون می آیند به فراخور کیفیت و رتبه کیفی نام دوو یا اسنوا را روی خود می بینند. عجیب اینکه در بازار خریداران هنوز هم برای لوگوی دوو راحت تر حاضر می شوند دست به جیب ببرند.

گران ترین ساید بای ساید های دوو را فروشنده های غیررسمی نهایتا دور و بر 53 میلیون تومان می فروشند، اما مدل های دیگر وجود دارند که می توانند 10 میلیون تومان ارزان تر باشند. درحالی که گران ترین ساید اسنوا 48 تا 49 میلیون تومان است و اگر خیلی روی خرید ساید اصرار داشته باشید می توانید با 27 میلیون و 300 هزار تومان ارزان ترین مدل های اسنوا را بخرید. تا از بحث ساید بای ساید ها خارج نشده ایم باید به این نکته اشاره کنیم که احتمالا ارزان ترین یخچال ساید ایرانی به برند پاکشوما تعلق دارد. آن ها مدل P190S را حدود 20 میلیون تومان می فروشند. این مدل در ظاهر شبیه ساید ها به حساب می آید، کابین عظیمی و چهار در دارد، اما خبری از یخساز و آبسرد کن اتوماتیک یا در کوچک بار نیست. درست مثل ساید های ارزانقیمت ایکس ویژن، کندی و جی پلاس که دقیقا همین مشخصات را دارند و قیمت شان بین 20 تا 21 میلیون تومان است. نکته بامزه این است که پاکشوما مدل مدل P190S را با برند های زیرمجموعه خود یعنی کندی و زیرووات هم فراوری می نماید. به گزارش نقطه سر خط، اولین ساید بای ساید واقعی که به یخساز اتوماتیک و دستگاه آبسردکن مجهز است، توسط برند امرسان فراوری شده و برای خرید آن باید حدود 25 میلیون و 700 هزار تومان پول بدهید. هیوندای، آر تی سی، بکو، وسن پوینت، دیپوینت و هیتاچی دیگر برند هایی هستند که می توانید از آن ها یخچال ساید بای ساید بخرید، اما اگر خیلی روی ساید بودن یخچال جدید اصرار ندارید ممکن است بتوانید با بودجه ای کمتر محصولی بخرید که گنجایشی به همان اندازه دارد. ارزان ترین یخچال دوقلوی بازار 17 میلیون می ارزد، اما برحسب امکانات و قابلیت ها می توانید بازار را تا رسیدن به حدود 60 میلیون تومان پیش بروید. این قیمت متعلق به یک یخچال دوقلو سامسونگ است.

یخچال فریزر های ساده که از آن ها به عنوان یخچال بالا و پایین هم یاد می گردد، هنوز هم ساده ترین انتخاب هستند. BFN20D محصول امرسان احتمالا ساده ترین و ارزان ترین انتخاب است. آن را حدود هشت میلیون و 500 هزار تومان می فروشند، اما ظاهر زیادی ساده و گنجایش آن قطعا می تواند بخشی از مشتری ها را پس بزند. موضوع اصلی گنجایش این یخچال است که تقریبا برای یک خانواده دونفری مناسب خواهد بود. دیپویت T7، دوو D2BF، جی پلاس J505 و پاکشوما مدل P230S گران تر هستند، اما مشکل گنجایش را تا حدود زیادی پوشش می دهند.

یخچال فریزر های ساده که از آن ها به عنوان یخچال بالا و پایین هم یاد می گردد، هنوز ساده ترین انتخاب هستند

بیشتر بدانید: آنالیز بازار نشان می دهد مردم برای خرید یک یخچال بالا و پایین نهایتا بودجه هشت تا 10 میلیون تومان را در نظر گرفته اند. به یخچال های ساید بای ساید 30 میلیون تومانی اعتماد می نمایند و البته برخی ها هم مقهور ظاهر عجیب و غریب BFN20D321 محصول امرسان می شوند. امرسان، اسنوا (دوو) فعلا برنده های بازار یخچال به حساب می آیند.

شرایط بازار لباسشویی؛ بازی های تبلیغاتی

نگاهی به بازار لباسشویی نشان می دهد مردم واقعا کوشش می نمایند با کمترین میزان بودجه کارشان را راه بیندازند برای همین پس از سال ها مدل های نیمه اتومات در از بالا دوباره توانسته اند خودشان را در فهرست پرفروش ها قرار دهند. این مدل ها حدود 2.5 تا سه میلیون تومان قیمت دارند. بعد از آن ها بخت با لباسشویی پاکشوما مدل 73200 یار است که البته بیشتر نان قیمت مالی خود را می خورد تا امکانات فنی. این دستگاه یک مدل هفت کیلویی است قیافه بی نهایت ساده و حتی می توان گفت از مدافتاده ای دارد. به گزارش نقطه سر خط، با این حال باز هم خریداران باید برایش حدود 9 میلیون تومان پول خرج نمایند. برند آبسال هم دستگاهی با همین ظرفیت دارد که هفت میلیون و 300 هزار تومان فروخته می گردد. در حالی که مثلا می گردد با بودجه 9 میلیون تومانی سراغ لباسشویی هفت کیلویی ایکس ویژن مدل TG72 رفت. این آخری ظاهری کاملا امروزی دارد. برای خانواده های پرجمعیت راهکار این است که بودجه شان را افزایش دهند و با هزینه کردن حدود 12 میلیون تومان پول یک دستگاه هشت یا 9 کیلویی بخرند. دوو، پاکشوما و جی پلاس برند هایی هستند که باید در این بخش از بازار محصولاتشان را زیرنظر بگیرید. اوضاع قیمت برند های خارجی اینجا هم ترسناک است؛ مثلا ارزان ترین محصول ال جی که در بازار با اسم 721 شناخته می گردد، به اندازه 73200 پاکشوما زشت است و دستگاهی با ظرفیت هفت کیلوگرم محسوب می گردد را 16، 17 میلیون تومان می فروشند. خرید لباسشویی هایی با امکانات کامل، ظاهر شیک و تکنولوژی جدید از برند های خارجی حداقل 15 میلیون تومان خرج روی دستتان می گذارد. در حالی که ممکن است مجبور شوید تا رقم 37 میلیون تومان هم پیش بروید.

دوو، پاکشوما و جی پلاس برند هایی هستند که باید موقع خرید لباسشویی محصولاتشان را زیرنظر بگیرید

بیشتر بدانید: برند های ایرانی در خصوص امکانات دستگاه های خود کمی اغراق می نمایند. اگر قصد دارید خیال خودتان را باید داشتن دستگاهی کارآمد راحت کنید، دنبال ارزان ترین لباسشویی مجهز به ویژگی شستشویی سریع، گرم نماینده اتوماتیک آب گرم و با ظرفیت حداقل هشت کیلوگرم بگردید، چون بقیه اش بازی تبلیغاتی است. به نظر ما چنین لباسشویی نباید بیشتر از 10 میلیون تومان قیمت داشته باشد.

شرایط بازار ظرفشویی؛ گشایش امیدوارنماینده

ماشین های ظرفشویی تازه داشتند جای خود را در خانواده های ایرانی باز می کردند که با شرایط گرانی دلار و محدودیت های واردات روبرو شدیم. برای مدتی طولانی بازار خالی خالی بود و فروشنده هایی که محصولات خارجی در انبارهایشان داشتند آن ها را با قیمت بالا می فروختند. به خاطر تکنولوژی ساخت خاص ماشین هیا ظرفشویی مدتی طول کشید تا برند های ایرانی بتوانند این وسایل را در حد مونتاژ روی خط فراوری بیاورند. این رخ داده و واقعا نمی دانیم راضی باشیم یا نه؛ چون برای خرید ماشین ظرفشویی با برند مبله ایرانی باید حدود 15 میلیون تومان پول خرج کرد در حالی که مثلا خیلی ها سه سال پیش با بودجه سه، چهار میلیون تومانی یک ظرفشویی کامل و همه کاره خریده اند، اما حالا به اندازه قیمت خریدش، پول بابت قرص و مایع و ژل شستشو پرداخت نمایند. بگذریم!

پرفروش ترین ظرفشویی بازار به برند جی پلاس تعلق دارد؛ K462W را حدود 14 میلیون و 500 هزار تومان می فروشند. کندی برند خواهرخوانده پاکشوما هم یک ظرفشویی مبله 17 میلیون تومانی دارد. از سام، پاکشوما، اسنوا و کرال هم می توان با بودجه 15 تا 17 میلیون تومان ظرفشویی مبله خریداری کرد در حالی که مثلا مدل های رومیزی حداقل هشت و حداکثر 16 میلیون تومان فروخته می شوند و قیمت گران ترین ظرفشویی های مبله فراوری شده توسط برند های کره ای 37 میلیون تومان است.

قیمت گران ترین ظرفشویی های مبله فراوری شده توسط برند های کره ای 37 میلیون تومان است

بیشتر بدانید: مدل های 15 میلیون تومانی ایرانی قادر هستند ظرف ها را دقیقا به همان اندازه ظرفشویی 37 میلیون تومانی ال جی کثیف و لک دار تحویل دهند. پس پول الکی خرج نکنید.

شرایط بازار تلویزیون؛ پادشاهی ایرانی ها

به گزارش نقطه سر خط، تلویزیون عظیم 72 اینچی ال جی با قیمت 42 میلیون تومان گران ترین محصول فعلی بازار ایران به حساب می آید. با 35 میلیون و 30 میلیون تومان هم می توان تلویزیون سامسونگ خرید، اما ایرانی ها متوجه شده اند همان امکانات با همان سایز و ابعاد را می گردد با پرداخت نصف این مبلغ خریداری کرد. مثلا تلویزیون هوشمند تی سی ال با سایز 55 اینچ قیمتش معادل 13 میلیون تومان است یا تلویزیون هوشمند ایکس ویژن با قابلیت پخش تصاویر 4K را می توان 13 میلیون و 500 هزار تومان خریداری کرد.

ارزان ترین تلویزیون 55 اینچی ایرانی را می توانید با قیمت حدود 10، 11 میلیون تومان بخرید

بیشتر بدانید: ارزان ترین تلویزیون 55 اینچی ایرانی را با قیمت حدود 10، 11 میلیون تومان بخرید و خیال خودتان را راحت کنید. شهاب مدل SH102U1 با قیمت حدود 11 میلیون و 700 می تواند انتخاب مناسبی باشد.

بازار مایکرویو؛ پا گذاشتن در میدان مین

مایکروویو خریدن مثل پاگذاشتن در میدان مین است. برای اینکه یک دستگاه مایکروویو واقعا کاربردی خریداری کنید باید حداقل 25 میلیون تومان پول بدهید. مدل های میان رده سامسونگ و مدیا حدود 15 میلیون تومان قیمت دارند و چیز هایی که به اسم مایکروویو های شش، هفت میلیون تومانی در بازار می بینید واقعا چیزی بیشتر از یک آون توستر نیستند. با این دستگاه های نهایتا می توانید بشقاب غذا را گرم کنید. خیالتان راحت!

برای اینکه یک دستگاه مایکروویو واقعا کاربردی خریداری کنید باید حداقل 25 میلیون تومان پول بدهید

بیشتر بدانید: یک دستگاه اون توستر دو میلیون تومان هم می تواند بشقاب غذای شما را گرم کند. پس بهتر است واقعا به مایکروویو احتیاج ندارید، خرید آن را از سرتان بیرون کنید.

منبع: فرارو

به "آنالیز بازار لوازم خانگی؛ قیمت انواع یخچال، تلویزیون و لباسشویی در فروردین 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز بازار لوازم خانگی؛ قیمت انواع یخچال، تلویزیون و لباسشویی در فروردین 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید