انتشار نخستین مجموعه شعر تخصصی آستارا با موضوع دفاع مقدس

به گزارش نقطه سر خط، خبرنگاران/گیلان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر مرزی آستارا گفت: نخستین مجموعه شعر تخصصی دفاع مقدس این شهرستان با عنوان زیرخاکی های عزیز درد استخوان گرفته اند اثر یوسف هدایتی منتشر شد.

انتشار نخستین مجموعه شعر تخصصی آستارا با موضوع دفاع مقدس

شاپور تشرینی، در گفت و گو با نقطه سر خط، اظهارکرد: مجموعه شعر زیرخاکی های عزیز درد استخوان گرفته اند نخستین مجموعه شعر تخصصی دفاع مقدس بندر مرزی آستارا است که دربردارنده اشعار یوسف هدایتی شاعر جوان این شهرستان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر آستارا با بیان اینکه این مجموعه شامل 50 قطعه شعر در قالب نو است، اضافه نمود: این مجموعه در 97 صفحه توسط نشر تخصصی ادبیات معاصر انتشارات رج منتشر شده و ایثار و شهادت موضوعات این کتاب شعر هستند.

وی با اشاره به اینکه مجموعه شعر مذکور در شمارگان یک هزار نسخه و با قیمت 190 هزار ریال به چاپ رسیده است، شرح داد: این مجموعه شعر با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان چاپ شده است.

تشرینی با بیان اینکه این مجموعه شعر نخستین اثر یوسف هدایتی شاعر جوان آستارایی است، گفت: مجموعه شعر زیرخاکی های عزیز درد استخوان گرفته اند همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر رونمایی می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر آستارا با اشاره به اینکه این مجموعه شعر نخستین اثری است که از این شاعر جوان به چاپ رسیده است، اضافه نمود: یوسف هدایتی متولد تیرماه سال 1366 کارشناس ارشد ادبیات فارسی است و این شاعر جوان علاوه بر فعالیت در حوزه شعر در عرصه رسانه نیز فعالیت دارد و خبرنگار خبرگزاری ایرنا و سردبیر آفتاب آستارا است.

وی اضافه نمود: این شاعر آستارایی از سال 1381 فعالیت خود در حوزه شعر را آغاز کرده و سه بار در مسابقات استانی و کشوری حائز مقام شده است.

تشرینی در خاتمه گفت: همچنین یوسف هدایتی، سراینده این مجموعه شعر، پنج سال مدیر مسئول و سردبیر نشریه ادبی پلک دانشگاه پیام نور تالش بوده و در سال 1387 نیز این نشریه مقام برتر در سطح کشور را کسب کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتشار نخستین مجموعه شعر تخصصی آستارا با موضوع دفاع مقدس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار نخستین مجموعه شعر تخصصی آستارا با موضوع دفاع مقدس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید