اشرف غنی خواهان آتش بس از سوی طالبان در ماه مبارک رمضان شد

به گزارش نقطه سر خط، اشرف غنی در پیامی به مناسبت شروع ماه مبارک رمضان خواهان قبول آتش بس از سوی طالبان در این ماه شد.

اشرف غنی خواهان آتش بس از سوی طالبان در ماه مبارک رمضان شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان نقطه سر خط، اشرف غنی، در پیغامی به مناسبت شروع ماه مبارک رمضان از گروه طالبان خواست به احترام این ماه و در شرایطی که ویروس کرونا در سراسر افغانستان شیوع یافته است، به صدای صلح و آتش بس لبیک بگوید.

وی گفت که خواست دولت و مردم این است که طالبان دست از خشونت و کشتن مردم مسلمان کشور بکشند و زند گی مسالمت آمیز را شروع نمایند.

غنی همچنین در این پیغام اعلام نمود که ماه رمضان سال جاری با شیوع کرونا در افغانستان همزمان شده و مطمئن است که مردم با رعایت توصیه های علما و وزارت بهداشت عبادات خود را انجام خواهند داد.

وی تاکید نمود که حکومت با استفاده از تمام منابع در دسترس کوشش می نماید تا شیوع بیش تر کرونا در کشور را مهار و در جریان ماه رمضان به قشر فقیر جامعه یاری رسانی کند.

غنی همچنین گفت که کرونا روزی خاتمه خواهد یافت اما دامن تدبیر را بر اساس اقتضای عقل و ایمان نباید رها کرد و هیچ شهروند کشور نباید بی پروایی اختیار کند، تا شمار قربانیان این ویروس کم و کم تر گردد.

وی از مردم دعوت کرد که در ماه رمضان به نیازمندان یاری و از یتیمان و محرومان دلجویی نمایند.

طبق آخرین آمارها، شمار مبتلایان به کوید - 19 در افغانستان به 1226 نفر رسیده است.

حکومت پیش از این نیز از گروه طالبان خواسته بود که برای مبارزه بهتر با این ویروس آتش بس نمایند، اما این گروه تا کنون این خواست را نپذیرفته است.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "اشرف غنی خواهان آتش بس از سوی طالبان در ماه مبارک رمضان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی خواهان آتش بس از سوی طالبان در ماه مبارک رمضان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید