100 سالگی هنرستان موسیقی تهران

به گزارش نقطه سر خط، هنرستان موسیقی تهران صد ساله می گردد ومراسم صد سالگی این هنرستان در 27 دی ماه در تالار وحدت برگزار می گردد.

100 سالگی هنرستان موسیقی تهران

ستاد خبری پاسداشت صد سالگی هنرستان موسیقی تهران بیان کرد مراسم صد سالگی هنرستان موسیقی در چهار شب و با اجرای فارغ التحصیلان ادوار مختلف در تالار وحدت تهران روی صحنه خواهد رفت. اجراهای فارغ التحصیلان ادوار هنرستان موسیقی تهران در روزهای22، 23 و 24 دی ماه پیش بینی شده است و آیین پاسداشت صدسالگی نیز درتاریخ 27 دی ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

هنرستان موسیقی تهران که بسیاری از بزرگان حوزه موسیقی در کشور از فارغ التحصیلان آن هستند، با پشت سرگذاشتن دوره های مختلف و جهتی پرفراز و نشیب وارد صدمین سال تاسیس خود شده است و همین موضوع به برگزاری جلساتی با عنوان جلسات هم اندیشی صد سالگی هنرستان موسیقی تهران ختم شد و جزئیات برگزاری این برنامه از دل این جلسات هم اندیشی تصویب و وارد مراحل اجرایی شد.

سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش تر درباره اهمیت برگزاری این پاسداشت گفته بود:

قدر آموزش و آموزش هنر را چنانکه شایسته است، نشناختیم. تکریم هنرستان یادآور یک تاریخ باشکوه است و گذشته را چراغ راه آینده کردن تنها جهت با عزتی است که می توان برای رسیدن به آینده ای روشن، پیش گرفت. هنر معلمان هنرستان ها بسیار اهمیت دارد و سعی می گردد حق و حقوق معلمان افزایش یابد.

جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران به همت تعدادی از فارغ التحصیلان دوره های مختلف هنرستان موسیقی تهران و با همکاری و همیاری معاونت هنری وزارت ارشاد، موسسه توسعه هنرهای معاصر، دفتر آموزش و توسعه فعالیت های هنری و بنیاد رودکی برگزار و جزئیات بیشتر آن به مرور منتشر خواهد شد.

فکر تاسیس مدرسه موسیقی در زمان قاجاریه به در دارالفنون به پیشنهاد آلفرد ژان باتیست لومب فرانسوی در جهت ایجاد موزیک برای ارتش ایجاد شد. در سال 1313 نام مدرسه موسیقی به هنرستان موسیقی تبدیل شد و بعدها آموزش موسیقی در این هنرستان پی گرفته و در دوره های مختلف تا به امروز، فراز و نشیب های بسیاری را طی نموده تا به صد سالگی رسیده است.

منبع: کجارو / ایرنا

به "100 سالگی هنرستان موسیقی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 سالگی هنرستان موسیقی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید