گاه مسائل را رها سازید

به گزارش نقطه سر خط، هر که هستید و هر کجا زندگی می کنید، آرامش را به زندگی خویش دعوت کنید و آن را در فکر خود جایگزین سازید. اگر کلام و رفتار شما قرین آرامش باشد، بدون شک این ویژگی به دنیای اطراف شما هم سرایت خواهد نمود.

گاه مسائل را رها سازید

گاه مسائل را رها سازید

هر که هستید و هر کجا زندگی می کنید، آرامش را به زندگی خویش دعوت کنید و آن را در فکر خود جایگزین سازید. اگر کلام و رفتار شما قرین آرامش باشد، بدون شک این ویژگی به دنیای اطراف شما هم سرایت خواهد نمود.

به خاطر داشته باشید برای رسیدن به این شرایط، ضروری است بعضی قابلیت های ویژه را در خود پرورش دهید و شرایط خاصی را در زندگی خویش ایجاد کنید. رعایت نکات زیر مقدماتی است که به شما کمک می نماید در این جهت گام بردارید.

1) یاد بگیرید که گاه مسائل را رها سازید.

بدین معنا که به هر مسئله ای دائما گره نخورید. وقتی همواره و همه جا در فکر مسائل خود هستید و به مرور آنها می پردازید، در واقع همواره بار اضافه ای را با خود حمل می کنید که این خود سبب ایجاد اضطراب و استرس در شما می شود. بیاموزید که با یک فکر رها و آزاد زندگی کنید. این امر به شما کمک می نماید که با هر محرک کوچک و یا مانع جزئی آشفته نشوید.

2) به خود و خدای خود ایمان داشته باشید.

اگر چنین ایمانی را خود تقویت کنید به راحتی از عهده مسائل زندگی برخواهید آمد و ثابت قدم و مطمئن در راه رسیدن به اهداف خود گام خواهید برداشت.

3) مثبت اندیش باشید.

اگر از دیدگاه مثبت اندیشانه ای بهره مند نباشید، همه چیز می تواند بی فایده و بی ثمر باشد. داشتن نگرش مثبت و امید، برترین سلاح در مقابل ترس و اضطراب است.

4) نسبت به انتظارات و برنامه ریزی های خود واقع بین و منطقی باشید.

توانائی های خود را در موقعیتهای خاص بشناسید و نسبت به عدم توانایی ها و ضعفهای خود واقع بین باشید. هر چقدر نگرش شما نسبت به مسائل زندگی منطقی تر باشد، به آرامش بیشتری دست خواهید یافت.

5) نسبت به انسانها، عشق بی قید و شرط خود را نثار کنید.

شما می توانید از دوستان، هم اتاقی ها و هم کلاسی های خود آغاز کنید. یاد بگیرید که آنها را بدون قید و شرط دوست بدارید، در مقابل ضعف های آنها شکیبا باشید و خطاها و اهمال کاری هایشان را ببخشید. هر چقدر نسبت به دیگران بخشش بیشتری داشته باشید، احساس شادی و خرسندی بیشتری را تجربه خواهید کرد.

6) معنای فداکاری را لمس کنید.

دست بخشش داشته باشید ولی انتظار بازگشت نداشته باشید. دیگران را به شیوه خودشان خشنود کنید. به افراد بی پناه، یتیم و فقیر کمک کنید. برای آنهایی که خواستار کمک شما هستند، پشت و پناه باشید و بدون آنکه منتی بر آنها نهید، تکیه گاهشان باشید. هر چقدر بیشتر ببخشائید، از الزامات و قید و بندها بیشتر رها خواهید شد.

7) افکار خود را بازسازی کنید.

در افکار و عقاید خویش نسبت به شخص خود، بازنگری کنید. بیاموزید در مقابل خویشتن شکیبا باشید و ارزشها، استعدادها و مهارت های خود را ارج نهید. خود را بدون هیچ قید و شرطی دوست بدارید. هر گونه ترس و تردید غیرمنطقی که در خصوص خود دارید، کنار بگذارید. اگر دیدگاه مثبت و سالمی را در خصوص خود داشته باشید، یاد خواهید گرفت که خود را بدون قید و شرط قبول داشته باشید.

منبع:ایسنا

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت :hasantaleb

منبع: راسخون

به "گاه مسائل را رها سازید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاه مسائل را رها سازید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید