هشدار به مسافران نوروزی برای ترک مازندران

به گزارش نقطه سر خط، ایرنا/ براساس سخنان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، هشدار به مسافران نوروزی برای ترک مازندران اعلام شد.

هشدار به مسافران نوروزی برای ترک مازندران

داستان چیست؟

درخواست از مسافران برای بازگشت به محل سکونتشان از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی است که از بامداد آدینه در سراسر کشور به اجرا درآمد. براساس این طرح نه تنها غیربومیان حق ورود به استان های دیگر را ندارند، بلکه بومیان یک استان هم نمی توانند با خودرو وارد شهرهای دیگر شوند و باید در مدت اجرای طرح در محل سکونتشان باقی بمانند. آن دسته از کارکنان و شاغلانی که حضورشان در سر کار لازم است و محل کار و سکونتشان متفاوت است، تنها با داشتن حکم ماموریت از مدیریت محل کار یا استفاده از سرویس عمومی دارای مجوز می توانند در جاده ها تردد نمایند. سیف الله فرزانه گفت: دستور العمل ریاست جمهوری و ستاد ملی مقابله با کرونا برای همه واضح و روشن بوده و تمامی شک و شبه ها را از میان برده است، در نتیجه مسافرانی که با وجود این دستورالعمل اصرار بر ماندن در مازندران دارند، باید تبعات بعدی را هم قبول نمایند. وی شرح داد: در واقع حضور گردشگران و مسافران در مازندران به معنای تخطی از دستور العمل فاصله گذاری اجتماعی است و برای متخلفان از این طرح هم پیش بینی های لازم انجام شده است. مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با تاکید بر اینکه تمامی مجموعه ای اقامتی و پذیرایی مازندران تعطیل هستند و هیچگونه پذیرش و ارائه خدمات برای مسافران و حتی مردم استان ندارند، گفت: هرگونه توقیف و توبیخ خودروهای مسافران و گردشگران به دلیل عدم توجه به مموعیت های وضع شده و هیچ نهادی از جمله متولیان گردشگری نمی توانند در این موضوع دخالت نمایند.

ویلاداران هم مسافر محسوب می شوند

فرزانه همچنین به آن دسته از مسافرانی که در استان مازندران منزل شخصی یا به اصطلاح ویلا دارند نیز هشدار داد که با آنها نیز به مانند دیگر مسافران برخورد خواهد شد. وی گفت: ماندن و تداوم حضور گردشگران و مسافران در مازندران به معنای عدم احترام به شرایط حساس کنونی و مردم استان است که مغایر با رسم میهمان نوازی مردم این دیار می باشد. براساس طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا تا 20 فروزدین صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است. نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو صورت می پذیرد. همچنین، طبق این طرح خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می شود. این افراد در طول جهت اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند نمود. علاوه بر این تمامی پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها که محل تجمع افراد هستند، تعطیل خواهند بود. طبق آخرین گذارش میراث فرهنگی مازندران تا به امروز 125 واحد گردشگری متخلف در استان مازندران از جمله خانه مسافر و مجموعه پذیرایی پلمب و جریمه شدند.

منبع: همگردی

به "هشدار به مسافران نوروزی برای ترک مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به مسافران نوروزی برای ترک مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید