شاخص سهام بورس های جهانی بر قله سی روز گذشته

به گزارش نقطه سر خط، خبرنگاران: با وجود افزایش همه گیری کرونا در سراسر دنیا، شاخص بورس های معتبر دنیای در روز دوشنبه بازهم افزایش یافتند.

شاخص سهام بورس های جهانی بر قله سی روز گذشته

به گزارش نقطه سر خط و به نقل از رویترز، شاخص بورس های مهم جهانی در روز دوشنبه به بالاترین میزان در چهار هفته اخیر دست یافتند. علیرغم افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر آمریکا، سرمایه گذاران به دلیل احیای فعالیت های مالی چین نسبت به تقویت رشد اقتصاد جهانی امیدوار هستند.

شاخص بین المللی مورگان استنلی (ام اس سی آی) که سهام های 49 کشور را آنالیز میکند پس از شروع معاملات اروپایی به میزان 0.7 درصد رشد یافت. این بالاترین مقدار این شاخص در یک ماه اخیر است. سهام های اروپایی نیز افزایش چشمگیری داشتند. شاخص استوکس 600 اروپا 1.64 درصد افزایش یافت. شاخص مورگان استنلی برای سهام های آسیا-اقیانوسیه نیز به میزان 1.6 درصد افزایش یافت و به بالاترین میزان خود از ماه فوریه رسید. معاملات آینده اس اند پی 500 نیز 1.2 درصد صعود کرد. سهام نیک کی ژاپن به میزان 1.8 درصد افزایش یافت.

شان داربی، سیاست گذار در این رابطه اظهار نموده است که افزایش سرمایه گذاری در بازارهای آسیایی به دلیل داده های مالی مثبت و افزایش سطح نقدینگی اتفاق افتاده است. از طرفی، عملکرد ضعیف دلار در پنج روز اخیر نیز به سود بازار سهام بوده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "شاخص سهام بورس های جهانی بر قله سی روز گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص سهام بورس های جهانی بر قله سی روز گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید