روزی که بایرن در استادیوم آزادی 6 گل خورد

به گزارش نقطه سر خط، نهم تیرماه 1351، تیم منتخب تهران و تیم بایرن مونیخ در استادیوم آزادی ملاقات محبت آمیز ای داشتند که در نهایت با نتیجه 6 بر 3 و شکست مهمان به خاتمه رسید.

روزی که بایرن در استادیوم آزادی 6 گل خورد

دقیقا 50 سال پیش در چنین روزی، مونیخی ها به دعوت باشگاه پاس به تهران آمده بودند، دو بازی محبت آمیز با تیم های پاس و منتخب تهران (همان تیم ملی) داشتند.

در دروازه تیم ایران، مرحوم ناصر حجازی ایستاده بود، اما درون دروازه بایرن سپ مایر حضور نداشت. ایران ستاره های خود را به میدان برده بود؛ همایون بهزادی، جعفر کاشانی، صفر ایران پاک، ناصر حجازی، غلامحسین مظلومی، مصطفی عرب (کاپیتان)، مجید حلوایی، پرویز قلیچ خانی، ابراهیم آشتیانی، اما بر اساس آنچه مرحوم دکتر حمیدرضا صدر در کتاب پسری روی سکوها آورده، ستاره های ژرمن میلی به دویدن و بازی جدی نداشته اند.

مرحوم صدر که در تاریخ 9 تیر 1351 این بازی را از نزدیک در استادیوم آزادی دیدن نموده، در صفحه 197 کتاب در وصف این بازی و شکست غیرمنتظره مونیخی ها می نویسد: .. تمایلی به کسب پیروزی نشان نمی دهند. با بی میلی می دوند و از سر سیری به توپ ضربه می زنند. سست و رخوت ناک. متکبر و پرنخوت. خونسرد و بی رغبت. می دانید فوتبال با دنبال توپ دویدن و ضربه زدن فرق دارد. می دانید فوتبال با شور بازیکنان برای کسب پیروزی پیروزی، فوتبال می گردد. شورانگیز بودن بازی از جدی بودنش بر می خیزد نه از گل هایش؛ بنابراین آنچه می بینید فوتبال نیست. بکن بائر، بکن بائر نیست. مولر، مولر نیست. ژرمن ها خواب زده به نظر می رسند. خمیازه می کشند. بازیچه شده اید. بایرنی ها در بازی بعدی مقابل پاس 1-1 متوقف خواهند شد. آن ها برای سرگرمی به تهران آمده اند. برای ریخت و پاش. برای شب زنده داری و عیش و نوش. تعطیلات تابستانی شان از دیشب شروع شده. با دریافت 6 گل در تهران. با دهن کجی به ما.

منبع: فرارو

به "روزی که بایرن در استادیوم آزادی 6 گل خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزی که بایرن در استادیوم آزادی 6 گل خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید