تحولات یمن؛ ارتش دولت نجات ملی 2 منطقه را در مرکز این کشور آزاد کرد

به گزارش نقطه سر خط، ارتش دولت نجات ملی یمن طی درگیری با نیروهای دولت مستعفی در مرکز این کشور، دو منطقه را در استان مأرب به کنترل خود درآورد.

تحولات یمن؛ ارتش دولت نجات ملی 2 منطقه را در مرکز این کشور آزاد کرد

به گزارش گروه بین الملل نقطه سر خط، منابع میدانی در ارتش یمن (ارتش دولت نجات ملی) از سیطره نیروهای این ارتش بر دو منطقه در استان مأرب (شرق پایتخت) خبر دادند.

این منابع امروز سه شنبه به شبکه تلویزیونی المیادین لبنان گفتند که نیروهای مسلح یمن علاوه بر دو منطقه الجُفره و الباطن در مأرب، بخش هایی از منطقه حلحلان واقع در شهرستان مجزر (مرکز مأرب) را از نیروهای تحت امر دولت مستعفی پس گرفته اند.

به گفته این منابع، د ها نفر از نیروهای دولت مستعفی در درگیری های امروز در مناطق آزاد شده کشته یا زخمی شده اند. در همین ارتباط، منابع خبری شبکه الجزیره گفته اند درگیری ها در منطقه مجزر مأرب شدید بوده و همچنان ادامه دارد.

نقشه توزیع پراکندگی نیروهای درگیر در شرق پایتخت یمن (صنعاء)

در جنوب یمن اما درگیری ها بین دولت مستعفی یمن و شبه نظامیان مورد حمایت امارات موسوم به شورای انتقالی جنوب یمن به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن چند تن از آن ها شد.

جبهه های درگیر یمن به ویژه در شمال و مرکز یمن طی بیش از یک ماه گذشته شاهد آرامش نسبی بود که امروز با از سرگیری حملات پهپادی ارتش یمن به جنوب غربی عربستان سعودی وارد فاز جدیدی شده است.

ارتش یمن بعد از توقف چند ماهه حملات موشکی و پهپادی خود علیه مواضع ائتلاف سعودی، در واکنش به حملات مستمر هوایی این ائتلاف و ممانعت از لغو محاصره، این حملات را از صبح امروز سه شنبه از سر گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تحولات یمن؛ ارتش دولت نجات ملی 2 منطقه را در مرکز این کشور آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحولات یمن؛ ارتش دولت نجات ملی 2 منطقه را در مرکز این کشور آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید