بسیاری از موزه های لندن به سبب شیوع سویه امیکرون به ناچار تعطیل شدند

به گزارش نقطه سر خط، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بسیاری از موزه های لندن به سبب شیوع سویه امیکرون به ناچار تعطیل شدند.

بسیاری از موزه های لندن به سبب شیوع سویه امیکرون به ناچار تعطیل شدند

موج نو کرونا در انگلیس که با شیوع سویه اومیکرون به راه افتاده، تاثیر خود را بر موزه های مرکز این کشور گذاشته است؛ به همین دلیل، موزه تاریخ طبیعی لندن به علت کمبود پیش بینی نشده کارکنان تا 27 دسامبر (6 دی) درهای خود را به روی بازدیدنمایندگان بست. به گفته متولیان این موزه معروف، آنها در واکنش به ابتلای کارکنان به کرونا و لزوم پشت سر گذاشتن دوران قرنطینه، به چنین تصمیم سختی تن داده اند و امید دارند با بهبود و بازگشت کارکنان، از تاریخ 28 دسامبر (7 دی) موزه را بازگشایی نمایند.

موزه مجموعه ولکام (Wellcome Collection) که بر پیوند میان علم و هنر تمرکز دارد نیز در تاریخ 17 دسامبر (26 آذر) بیان کرد به علت افزایش آمار ابتلا به کرونا در انگلیس تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود. به علت عواقب ناشی از شیوع کرونا، موزه فاندلینگ تا 4 ژانویه (14 دی) تعطیل است و موزه ارتش ملی در چلسی نیز در مدت جشن های سال نو پذیرای بازدیدنمایندگان نخواهد بود.

بعلاوه به نقل از مجله Museums، یکی از موزه های بزرگ لندن بدنبال شیوع ویروس کرونا در بین کارکنانش برای باز نگه داشتن گالری های خود به مشکل برخورده است. یکی از کارکنان این موزه که نخواست هویتش فاش گردد، در این باره می گوید: یک به یک از پا می افتیم. واقعا نمی دانم چطور می توانند موزه را برای هفته بعد باز نگه دارند.

با وجود این، تا لحظه تنظیم این خبر امکان رزرو بلیت برای بازدید از موزه های بزرگی چون موزه ویکتوریا و آلبرت، تیت، آموزشگاه سلطنتی و موزه بریتانیا وجود داشت. یکی از سخنگویان موزه بریتانیا در همین رابطه تاکید نمود: در این مرحله برنامه ای برای تعطیلی نداریم و همه چیز را بطور مرتب کنترل می کنیم.

بی ثباتی های بخش فرهنگی در اثر موج نو کرونا باعث شده دست اندرکاران این حوزه از دولت انگلیس درخواست حمایت اقتصادی بیشتر نمایند، چون عایدی حاصل از بلیت فروشی در موزه ها و نگارخانه ها روز به روز کمتر می گردد.

کارولین نوربری، رئیس سازمان فرهنگی انگلیس خلاق (Creative UK) با انتشار بیانیه ای در این باره گفت: آینده نامعلوم و بی ثباتی این موسسات در آستانه ورود به سال 2022 بدون تردید در سراسر بخش فرهنگی کشور احساس خواهد شد و شک و تردید درباره برگزاری نمایشگاه ها و اجراها باعث خواهد شد هنرمندان، اجرا نمایندگان و دیگر فعالان حوزه صنایع خلاق کار خود را از دست بدهند.

منبع: همگردی

به "بسیاری از موزه های لندن به سبب شیوع سویه امیکرون به ناچار تعطیل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسیاری از موزه های لندن به سبب شیوع سویه امیکرون به ناچار تعطیل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید