باید به مردم اطمینان بدهیم که حقوق و آزادی آن ها تأمین است

به گزارش نقطه سر خط، دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: باید به مردم اطمینان بدهیم که حقوق و آزادی آن ها تأمین است و برای برقراری آسایش و آرامش مطلوب در سطح جامعه بیشتر تلاش کنیم تا مردم از نزدیک ببینند که اینجا حساب و کتاب دارد و حرفشان شنیده می شود.

باید به مردم اطمینان بدهیم که حقوق و آزادی آن ها تأمین است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی نقطه سر خط، جلسه توجیهی برنامه عملیاتی سال 1400 دادسرای عمومی و انقلاب تهران، به منظور تشریح و تبیین برنامه عملیاتی ابلاغی و سیاست های دادسرا در سال جاری به صورت ویدئوکنفرانس برای سرپرستان، جانشینان سرپرست و کنندگان اجرای برنامه در نواحی 32 گانه دادسرای عمومی و انقلاب تهران برگزار شد.

علی القاصی، دادستان تهران در این نشست به همراه جمعی از معاونان ستادی، سیاست های راهبردی و برنامه های عملیاتی سال جاری دادسرای عمومی و انقلاب تهران را به طور مبسوط اعلام و بر اجرای دقیق آن در دادسرا ها تأکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در این نشست، به سرپرستان دادسرا ها تأکید کرد تا زمانبندی اجرای برنامه را به دقت مدیریت کنند و بر فرایند کار با اعتقاد و اهتمام جدی نظارت داشته باشند و نتایج را در مواعد مقرر به دادستانی اعلام کنند.

وی بر ضرورت اجرای دقیق برنامه بر اساس اهداف و زمان بندی پیش بینی شده تأکید کرد و گفت: این برنامه در راستای اجرایی کردن سند تحول قضایی تدوین شده و می تواند الگویی باشد برای دیگر دادسرا ها در سراسر کشور تا به اقتضاء شرایط منطقه ای، سند تحول قضایی را عملیاتی کنند.

وی هدف از اجرای این برنامه را بهبود خدمت رسانی به جامعه و افزایش رضایتمندی مردم بیان کرد و اضافه نمود: امروز دادستانی و دادسرای تهران پیشانی دستگاه قضایی است و تصویری که جامعه از قوه قضاییه دارد در گرو تصمیمات دادسرا در برخورد با مجرمان و مفسدان و سوءاستفاده کنندگان از بیت المال و نظم بخشی به روابط و حاکم ساختن حسن جریان امور و صیانت از حقوق عمومی درجامعه است و ما از حیث وظایف و عملکرد در خط مقدم تأمین نظم و امنیت قرار داریم.

القاصی اضافه نمود: باید به مردم اطمینان بدهیم که حقوق و آزادی آن ها تأمین است و برای برقراری آسایش و آرامش مطلوب در سطح جامعه بیشتر تلاش کنیم تا مردم از نزدیک ببینند که اینجا حساب و کتاب دارد و حرفشان شنیده می شود.

دادستان تهران با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان و اهمیت طاعت و عبادت حق، دفع ظلم و شر و گره گشایی از کار مردم را نعمت و عبادت خواند و از معاونان خود در سرپرستی دادسرا های تهران خواست از فرصت خدمت به مردم حداکثراستفاده را حاصل کنند.

القاصی در ادامه با ذکر رئوس مطالب برنامه عملیاتی سال 1400 دادسرای تهران، به نکاتی از قبیل لزوم افزایش نظارت بر حفظ نظم در ورود و خروج نیروها، تکریم ارباب رجوع، انجام ملاقات های مردمی، نظارت بر عملکرد قضات و دادیاران، مدیریت پفراینده های مهم و کثیرالشاکی، رعایت موازین قانونی در ارجاع پفراینده ها و استفاده از ظرفیت شورا های حل اختلاف در جرایم قابل گذشت، نظارت اثربخش و مستمر بر عملکرد ضابطان، نظارت بر بازداشتگاه ها، صدور قرار های تأمین متناسب با جرایم، اجرای دستورالعمل اجرای احکام، استفاده از نهاد های ارفاقی و مجازات های جاگزین حبس، تشکیل کمیته رفع اطاله دادرسی و کاهش آمار پفراینده های مسن و معوق، حضور فعال در واحد های کشیک، تشویق پرسنل شایسته و فعال، افزایش استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیکی و فن آوری های نوین در ارسال مکاتبات و دستورات اشاره کرد.

در ابتدای این جلسه، احمد رحمانیان معاون اول دادستان تهران طی سخنانی در تشریح کلیات برنامه عملیاتی 1400 و راهبرد ها وگام های مندرج در آن اظهار کرد: برنامه عملیاتی 1400 دادسرای عمومی و انقلاب تهران بر اساس نظرات اخذ شده از همکاران و با نگاه به ارتقاء و پویایی در خدمت رسانی دادسرا به جامعه و شناخت نواقص، معایب و ظرفیت ها، در قالب 12 راهبرد، 76 برنامه و 460 گام اجرایی تدوین و برای اجرا به نواحی ابلاغ شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "باید به مردم اطمینان بدهیم که حقوق و آزادی آن ها تأمین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید به مردم اطمینان بدهیم که حقوق و آزادی آن ها تأمین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید