اظهارنظر عجیب سینماگر مشهور درباره هوش مصنوعی و بمب اتم

به گزارش نقطه سر خط، دیجیاتو نوشت: بحث داغ هوش مصنوعی همچنان ادامه دارد و در جدیدترین اظهارنظر پیرامون این فناوری نوبت به ریدلی اسکات، کارگردان مشهور فیلم هایی همانند گلادیاتور و بلید رانر رسیده است. او در مصاحبه ای هوش مصنوعی را به یک بمب هیدروژنی فنی تشبیه کرد.

اظهارنظر عجیب سینماگر مشهور درباره هوش مصنوعی و بمب اتم

ریدلی اسکات در گفت وگو با مجله رولینگ استون با این سؤال روبرو شد که آیا هوش مصنوعی او را نگران نموده است یا خیر. کارگردان فیلم تازه ناپلئون می گوید همواره باور داشته که دنیا درنهایت به کنترل دو شرکت در می آید و ما درحال حرکت به همین سمت هستیم.

اسکات می گوید: باید هوش مصنوعی را محدود و کنترل کنیم. [ولی] نمی دانیم چگونه می خواهیم کنترلش کنیم. بحث هایی دراین باره در سطح دولت در جریان است و می گویند چگونه باید هوش مصنوعی را محدود کنیم؟ ولی شوخی تان گرفته است؟ هرگز نمی توانید [این فناوری را] کنترل کنید. وقتی منتشر شد، دیگر منتشر شده است. اگر من درحال طراحی هوش مصنوعی باشم، کامپیوتری می سازم که اولین کارش طراحی یک کامپیوتر باهوش تر باشد.

هوش مصنوعی به مقدار بمب هیدروژنی خطرناک است

این کارگردان 85 ساله بریتانیایی می گوید زمانی که این کامپیوترها به یکدیگر ملحق شدند، کار سخت می گردد، چون این سیستم ها می توانند کل نظام پول الکترونیکی دنیا را در اختیار بگیرند و آن را خاموش نمایند. اسکات ادامه می دهد: این اولین فاجعه خواهد بود؛ یک بمب هیدروژنی فنی. به این فکر کنید که این اتفاق چه معنایی خواهد داشت؟

اسکات در مصاحبه ای جداگانه با وب سایت ددلاین دوباره با تشبیه بمب هیدروژنی تأکید کرد که باید از هوش مصنوعی ترسید. او گفت زمانی که یک هوش مصنوعی تازه ساخته گردد که از خالق خود باهوش تر باشد، کار دیگر از دست شما خارج شده است. تا زمانی که چنین اتفاقی نیفتد، متوجه آن نخواهید شد.

ریدلی اسکات با هوش مصنوعی غریبه نیست و در آثار مختلف خود ازجمله بلید رانر و Alien نمونه هایی از این سیستم ها را به نمایش گذاشته است. پیش تر بازیگر سریال Succession نیز درباره هوش مصنوعی صحبت نموده و آن یک موضوع حقوق بشری خطاب نموده بود.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "اظهارنظر عجیب سینماگر مشهور درباره هوش مصنوعی و بمب اتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارنظر عجیب سینماگر مشهور درباره هوش مصنوعی و بمب اتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید