استقلال در پلی آف یا مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2021؟

به گزارش نقطه سر خط، صبح امروز اعلام شد با تغییر سهمیه آسیایی ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2021، استقلال نیازی به شرکت در دور پلی آف ندارد چراکه کشور ترکمنستان پیروز به کسب امتیاز لازم برای حضور در ACL نشد و این نیم سهمیه به ایران به عنوان کشور سوم جدول غرب آسیا رسید تا استقلال از پلی آف معاف شود.

استقلال در پلی آف یا مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2021؟

سهمیه کشور ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا همانند چند فصل اخیر 2+2 اعلام شده است و تیم استقلال که فصل گذشته در رتبه دوم جدول رده بندی قرار گرفت به همراه فولاد خوزستان باید در مرحله پلی آف شرکت می کرد و دو سهمیه مستقیم هم به پرسپولیس و تراکتور به عنوان قهرمان لیگ و قهرمان جام حذفی تعلق می گرفت.

در همین حین که شایعات پیرامون عدم کسب مجوز حرفه ای از سوی باشگاه های ترکمنستانی مطرح شده، سایت فوتبال ترکمنستان نوشته آلتین اسیر و آخال قهرمان و نایب قهرمان ترکمنستان مجوز حرفه ای برای شرکت در AFC CUP را گرفته اند و کوپتداغ تیم چهارم این کشور راهی دور گروهی لیگ قهرمانان می شود. با این اوصاف مجوز حرفه ای برای سه تیم اول در لیگ قهرمانان صادر نشده و کوپتداغ در دور گروهی حاضر می شود و با این اوصاف سهمیه ایران 2+2 باقی خواهد ماند تا استقلال همچنان نماینده پلی آف باشد.

در صورت حضور تیم استقلال در دور گروهی، تیم فولاد خوزستان حریف تیم العین امارات در بازی پلی آف می شود. مرحله گروهی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب از 14 تا 30 آوریل (25 فروردین تا 10 اردیبهشت 1400) برگزار خواهد شد و این رقابت ها از تاریخ 8 بهمن ماه در کوالالامپور مالزی قرعه کشی می شود.

ایلنا

منبع: فرارو

به "استقلال در پلی آف یا مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2021؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال در پلی آف یا مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2021؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید