از دست دادن و به دست آوردن

به گزارش نقطه سر خط ، به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب کوچه، رمان دشت ماراتن ماجرای زندگی دختری است که در ده سالگی مادرش را از دست داد اما توانست این غم را به توانایی های بزرگتری تبدیل کند.

از دست دادن و به دست آوردن

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ شکلاتی بیشتر بدانید.

هانیه بختیاری، نویسنده ای نوقلم است که توانسته ماجرایی پرکشش را در رمان خود نقل کند. او اثرش را با شرح تنهایی بر اثر رفتن شخصی به نام عماد شروع می کند و در میان نقل زندگی امروزش، از گذشته پرفراز و نشیبی که داشته، می گوید. مثلا در صفحه 5 و 6 کتاب تعریف می کند: اولین باری که خیلی دویدم ده سالم بود. توی بهشت زهرا بودیم و دیگران تصمیم گرفته بودند من هم باشم تا مرگ مامان را بهتر درک کنم. توی آن شلوغی مشکی و خاکی وقتی مامان را توی قبر گذاشتند، موقع خاکسپاری پاهایم شروع کرد به بی قراری. مثل این که چیزی را بخواهم اما بهم ندهند. و بعد ادامه می دهد که از همان جا شروع کرد به دویدن.

شخصیت اصلی رمان، نشاط، در رشته ورزشی دویدن استعداد زیادی دارد. اما مساله اینجاست که تمام رمان به همین از دست دادن ها و به دست آوردن ها ختم می شود. زندگی با تمام پستی و بلندی هایش برای نشاط ادامه دارد تا این که رازی قدیمی برملا می شود.

گفتنی است، هانیه بختیاری پیش از انتشار این کتاب، در جایزه داستان هدایت، رتبه اول را کسب کرده بود.

رمان دشت ماراتن نوشته هانیه بختیاری در 196 صفحه و با قیمت 42 هزارتومان در انتشارات کتاب کوچه به چاپ رسیده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "از دست دادن و به دست آوردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دست دادن و به دست آوردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید