رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو

به گزارش نقطه سر خط، خلیل بهروزی فر، نماینده شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت خودرو در بازار از سوی دلالان گفت: با شیوه عرضه خودرو بصورت قرعه کشی مخالف هستم و معتقدم باید احتیاج سنجی گردد تا چه کسانی مصرف کننده اصلی هستند و خودرو به آنها داده گردد.

رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو

وی اضافه کرد: امروزه خودرو بعنوان یک کالا در دست افرادی قرار گرفته که با این شیوه قرعه کشی به دلال بازی مشغولند.

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در بازار خودرو نیازها مطرح نیست بلکه عده ای افراد سودجود با سوء استفاده از کد ملی افراد، خودرو را از کارخانه می گیرند و در بازار می فروشند. با این شیوه یک فرد چندین خودرو تحویل می گیرد و می فروشد اما بعضی حتی یک خودرو نمی توانند بگیرند.

وی با اشاره به قیمت دستوری خودرو با بیان اینکه مشکل ما از خودرو سازان نیست بلکه مشکل از نحوه توزیع مواد اولیه ای است که در ساخت خودرو نقش دارند، گفت: مسئولین فولاد را در بورس گذاشتند. بخشی عمده ای از مواد اولیه صنعت خودرو از فولاد تهیه می گردد. با این روشی که مواد اولیه توزیع می گردد، این مواد در بازار آزاد با نرخ بالا پیدا می گردد.

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اعتراضات خودرو سازان همین موضوع است، اضافه کرد: خودروسازان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کردند و تاکید داشتند که دولت اگر کمکی به خودروسازان نمی کند، این رفتار را با ما نداشته باشند.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز

به "رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید