ارائه آموزش های مهارتی اشتغال به فرزندان مددجویان کمیته امداد در زمان خدمت سربازی

به گزارش نقطه سر خط، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمیته امداد و ستاد کل نیروهای مسلح به منظور ارائه اجرای طرح مهارت آموزی برای مددجویان تحت حمایت در دوره خدمت وظیفه عمومی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

ارائه آموزش های مهارتی اشتغال به فرزندان مددجویان کمیته امداد در زمان خدمت سربازی

قباد مبشری اضافه کرد: یکی از برنامه های اساسی کمیته امداد بحث اشتغال و خودکفایی مددجویان است که پایه و اساس آن ارائه آموزش های فنی و حرفه ای است.

وی توضیح داد: طبق تفاهم کمیته امداد و ستاد کل نیروهای مسلح، فرزندان مددجویان کمیته امداد در طول مدت سربازی می توانند از آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با بازار کار بهره مند شوند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه توانمندسازی مددجویان برای ورود به بازار کار و اشتغال و غنی سازی دوره خدمت سربازی از مهم ترین اهداف طرح مهارت آموزی سربازان است، اظهار کرد: سربازان مددجو که در دوره خدمت نظام وظیفه از آموزش های مهارتی برخوردار شوند، می توانند پس از انتها دوره سربازی از خدمات مشاوره شغلی و تسهیلات اشتغال این نهاد بهره مند شوند.

مبشری به ثبت نام فرزندان پسر 15 سال به بالای مددجویان در سامانه سرباز ماهر اشاره و تاکید نمود: کوشش بر این است تا در این سامانه حین خدمت سربازی، قابلیت های جوانان توسعه یافته و آمادگی لازم برای ورود به بازار کار آن ها ایجاد گردد و پس از خدمت، زمینه سازی برای کارآفرینی و اشتغال آن ها متناسب با بازار کار ایجاد گردد.

وی بیان نمود: کمیته امداد هرساله در بحث آموزش مددجویان اقدامات زیادی انجام می دهد که در این خصوص در سال گذشته حدود دو هزار نفر از مددجویان و فرزندان آن ها از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و مهارت آموزی برخوردار شدند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: افرادی که مهارت های فنی و حرفه ای را فراگرفتند برای دریافت وام های اشتغال زایی معرفی می شوند.

مبشری با اشاره به اینکه 3031 مورد طرح اشتغال زایی توسط مددجویان این نهاد در سال گذشته اجرا شد، اعلام نمود: طرح های اجرایی مددجویان این نهاد کنترل شده و کم ترین انحراف را دارد.

وی به مشوق های در نظر گرفته شده برای سربازان مهارت دیده این نهاد در دوران سربازی اشاره و توضیح داد: عدم قطع یاری معیشت فرد، پیگیری افزایش حقوق سرباز متأهل، پرداخت هزینه ه ای دوران آموزش مهارت، پرداخت تسهیلات کارانگیزی و توان افزایی، بهره مندی خانواده های سرباز از اردوهای زیارتی و تفریحی، خدمات مشاوره ای و وام کارگشایی و ازدواج از مهم ترین بسته های تشویقی این نهاد برای آنان است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به لزوم اطلاع رسانی در زمینه سامانه سرباز ماهر اشاره نمود و اظهار کرد: باید با تبلیغات مناسب و اطلاع رسانی درست، خانواده های مددجویان را از مزایای ثبت نام فرزندانشان در این سامانه مطلع کنیم تا نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نمایند.

به گزارش نقطه سر خط به نقل از روابط عمومی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، جلسه برنامه ریزی برای ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به سربازان مددجوی این نهاد، با حضور مدیرکل، معاونان اشتغال، حمایت، فرهنگی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد و معاونان هماهنگ نماینده و تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید.

لازم به ذکر است؛ در انتها افراد حاضر در جلسه در مورد هرچه بهتر اجرایی شدن طرح مهارت آموزی فرزندان پسر خانواده های مددجو به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارائه آموزش های مهارتی اشتغال به فرزندان مددجویان کمیته امداد در زمان خدمت سربازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه آموزش های مهارتی اشتغال به فرزندان مددجویان کمیته امداد در زمان خدمت سربازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید