خروج فینال بازها و ورود فینالیست ها به پرسپولیس

به گزارش نقطه سر خط، یحیی گل محمدی در زمستان سال گذشته با پذیرش هدایت پرسپولیس توانست این تیم را به چهارمین قهرمانی متوالی در رقابت های لیگ برتر رسانده و رکورد جدیدی را در تاریخ این مسابقات برای سرخپوشان ثبت کند.

خروج فینال بازها و ورود فینالیست ها به پرسپولیس

سرمربی پرسپولیس پس از تجربه اولین قهرمانی در لیگ برتر، فرصت اندکی برای پوشش نقاط ضعف و قوت تیمش برای حضور در ادامه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا که به دلیل شیوع ویروس کرونا بطور متمرکز در کشور قطر برگزار می شد داشت.

گل محمدی که با جدایی علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی و علی علیپور روبرو شده بود تغییراتی را در لیست خرید و مازاد خود ایجاد کرد تا تحولی بزرگ در تیمش ایجاد کند.

ستاره ها رفتند حاشیه آمد

باشگاه پرسپولیس پس از قهرمانی در لیگ برتر با خداحافظی ناگهانی علی علیپور برای پیوستن به ماریتیمو پرتغال و مهدی ترابی برای رفتن به العربی قطر روبرو شد. تیمی که دیگر علیرضا بیرانوند را نیز به دلیل توافق با رویال آنتورپ بلژیک در اختیار نداشت ستاره های خود را که جزو بهترین های پرسپولیس بودند از دست داد. جدایی این بازیکنان سبب شد تا حاشیه های زیادی پیرامون پرسپولیس ایجاد شده و یحیی گل محمدی نیز برای رسیدگی به امور جاری باشگاه توسط مهدی رسول پناه سرپرست وقت این تیم تهدید به استعفا کرد.

آغاز خریدهای بزرگ برای آسیا

همین فشارها سبب شد مدیران باشگاه پرسپولیس در روزهای ابتدایی جابجایی تابستانی تلاش زیادی را برای جذب بازیکنان مدنظر یحیی گل محمدی انجام دهند. حامد لک، عیسی آل کثیر، سعید آقایی، احسان پهلوان، میلاد سرلک، علی شجاعی و آرمان رمضانی هفت بازیکن پرسپولیس بودند که به پرسپولیس پیوستند تا این تیم با مجموعه ای کامل برای برگزاری ادامه رقابت های لیگ قهرمانان 2020 به قطر برود.

فینال بازها رفتند فینالیست ها آمدند

پرسپولیس که علیرضا بیرانوند، علی علیپور و مهدی ترابی را نیز از دست داده بود با تصمیم یحیی گل محمدی اسم کریستین اوساگونا، محمد نادری، محسن ربیع خواه و محمد انصاری را نیز از حضور در ادامه بازی های آسیایی کنار گذاشت تا تعدادی از آنها که با پیراهن این تیم به فینال لیگ قهرمانان نیز رسیده بودند از همراهی سرخ ها محروم شوند.

با این حال بازیکنان تازه وارد در کنار باتجربه ها توانستند عملکرد قابل قبولی در این مسابقات داشته و پرسپولیس را بار دیگر به فینال برسانند.

بوسه پرحاشیه آقای شجاع!

شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس که عملکردی درخشان با پیراهن این تیم داشت پس از دعوت به تیم ملی ایران تصمیم به ترک سرخپوشان و حضور در الریان قطر گرفت. او که پس از هر بار گلزنی به تیم های رقیب پرسپولیس، لوگوی پیراهن این تیم را می بوسید هنگام امضای قرارداد با تیم قطری نیز رفتاری مشابه را انجام داد تا حاشیه های فراوانی برای مدافع تیم ملی ایران در فضای مجازی به همراه داشته باشد.

یحیی گل محمدی تلاش زیادی کرد بتواند گزینه مناسبی را برای انتخاب جانشین خلیل زاده در قلب خط دفاعی تیمش پیدا کند اما این اتفاق نیفتاد.

محرومیت آل کثیر و انتخاب جانشین برای جانشین!

عیسی آل کثیر که به عنوان جایگزین علی علیپور به پرسپولیس آمد عملکرد درخشانی در لیگ قهرمانان آسیا با پیراهن پرسپولیس داشت اما خوشحالی جنجالی پس از گل او به پاختاکور ازبکستان با محرومیت 6 ماهه مهاجم پرسپولیس از سوی AFC روبرو شد تا باشگاه پرسپولیس بار دیگر به فکر انتخاب جانشین برای این بازیکن بیفتد.

پرسپولیس طبق خواسته گل محمدی با محمد شریفی بازیکن جوان فصل گذشته سایپا و مهدی مهدی خانی که سال قبل در واراژدین کرواسی حضور داشت قرارداد بست تا بتوانند این تیم را در لیگ برتر فصل جاری کمک کنند..

سرخپوشان پایتخت در حالی برای رسیدن به گلات قهرمانی (پنجمین قهرمانی متوالی) تلاش خود را آغاز کرده اند که با جذب 9 بازیکن و خروج هفت بازیکن بیشترین جابجایی را نسبت به سال های گذشته خود داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خروج فینال بازها و ورود فینالیست ها به پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج فینال بازها و ورود فینالیست ها به پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید