واکنش مسئولان آرامستان قم به ادعای واشنگتن پست

به گزارش نقطه سر خط، ادعای واشنگتن پست با واکنش مسئولان آرامستان حضرت معصومه قم روبرو شد.

واکنش مسئولان آرامستان قم به ادعای واشنگتن پست

به گزارش نقطه سر خط، واشنگتن پست به تازگی تصاویری ماهواره ای منتشر نموده و مدعی شده بود این تصاویر دو روز قبل از اعلام وجود رسمی کرونا از آرامستان شهر قم در ایران است و مقامات از مرگ و میر گسترده در قم خبر داشته اند.

این موضوع با واکنش مسئولان آرامستان های قم رو برو شد. سید سیف الدین موسوی نیارکی مدیرعامل سازمان آرامستان های قم گفت: قبرهای قطعه 41 آرامستان بهشت معصومه که به قطعه بحران معروف است از 4 سال گذشته ساخته شده است.

وی افزود: ساختار قبرهای این قطعه به وضوح نشان از این دارد که از مدت ساخته شدن آن ها چند سال می گذرد اما به دلیل اینکه بحرانی در قم رخ نداده مورداستفاده قرار نگرفته است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری قم افزود: این قطعه برای کنترل شرایط میدانی بحران در شرایطی در نظر گرفته شده که در صورت بروز یک اتفاق غیرمترقبه مانند زلزله، سیل و غیره تعداد زیادی از شهفرایندان جان خود را از دست بدهند.

وی بیان داشت: مردم باید در برابر ویروس شایعاتی که توسط بعضی رسانه ها دنبال می شوند هشیار باشند و آمار و اطلاعات واقعی را از مبادی رسمی دریافت نمایند.

موسوی نیارکی همچنین ابراز کرد: این قبرها مخصوص متوفیان کرونایی نیست و قبرهای جاری است، قبرهای بیماران کرونایی استانداردهای خاصی دارد که متوفیان در آن دفن می شوند.

رمضانی رئیس پذیرش آرامستان حضرت معصومه قم در این باره گفت: ما طبق روال گذشته برای خدمات دهی مطلوب به مراجعه نمایندگان قبرهایی از پیش ساخته شده را فراهم میکنیم تا بتوانیم در مقابله با هرگونه مراجعه ای بهترین عملکرد را ارائه دهیم.

وی افزود: قطعه 41 و به ویژه 42 که از جمله قطعات بحران این آرامستان به شمار می فرایند از این قاعده مستثنی نبوده و در شرایط کنونی کشور که تعدادی از هموطنان جان خود را بر اثر بیماری کووید 19 یا ویروس کرونا از دست می دهند طبق دستورات کشوری و مدیریت آرامستان بهشت معصومه قم در این قطعه و در قبرهای از پیش ساخته شده مراحل کفن و دفن متوفیان این بیماری صورت می گیرد.

رمضانی در انتها حفر خندق در این آرامستان را تنها یک شایعه دانست و توضیح داد: متاسفانه کسانی که با اصول و مقررات حفر قبر در آرامستان ها آشنایی لازم و اطلاعات کافی را در این زمینه ندارند در این خصوص اطلاعات نادرستی را انتشار می دهند که این خود می تواند آسیبی جدی بر قوانین آرامستان های کشور وارد سازد و منجر به تشویش در اذهان عمومی گردد لذا از مردم تقاضا می گردد نسبت به این شایعات بی اعتنایی نموده و انتشار بیشتر این اخبار کذب دامن نزنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش مسئولان آرامستان قم به ادعای واشنگتن پست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مسئولان آرامستان قم به ادعای واشنگتن پست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید